Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie przerwy na krwawienie a ochrona przed ciążą


Gość marthaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

od 3 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne.ostatnio wystapila koniecznosc opoznienia miesiaczki i wzielam drugi blister po 2 dniach od zakonczenia poprzedniego.czy przez petting palcami poplamionymi ewentualnie sperma.czy opoznienie miesiaczki tym sposobem daje zabezpieczenie w przypadku pelnego stosunku z uzyciem prezerwatyw?

Odnośnik do komentarza

jak rozdzielisz to moze byc zmniejszona ochrona bo te tabletki maja pełna skutecznosc jak bierzesz je przez 21 dni poniewaz plemniki moga zyc nawet kilka dni w drogach rodnych kobiety wiec aby miec pewnosc ze nie dojdze do zaplodnienie wzielabym cale opakowanie, jezeli chcesz teraz zrobic przerwe na krwawienie to przez nastepny tydzien stosuj dodatkowo prezerwatywe dla pewnosci, nie moze byc tak ze bierzesz opakwoanie robisz 2 dni przerwy, potem znowu kilak tabletek i znowu przerwa, bo wtedy zaburzysz caly cykl uregulowany przez tabletki i moga nie zadzialac

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczęłas nowe opakowanie to nie przerywaj go bo całe branie pigułek nie ma wtedy sensu, bo ochrona nie będzie pełna a organizm się rozreguluje. Nie warto tego robic. Weź całe opakowanie do końca a potem zrób przerwę normalnie 7 dni i kolejne opakowanie i tak dalej. Nie wymyslaj innego sposobu zazywania tabletek, bo nie będą działały.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Marta - tabletki dają pełna ochrone gdy zażywasz 21 i robisz 7 dni przerwy lub mniej a w każdym innym układzie juz ochrona leci w dół. Jesli zrobiłaś dwa dni przerwy a potem wzięłas kilka tabletek i teraz zrobisz 7 dni przerwy to wyjdzie w sumie 9 dni przerwy na jeden cykl a to za duzo, rozumiesz? Ochrona zacznie spadać. Najlepiej by było, abyś teraz brała opakowanie o końca i po 21 tabletkach zrób 7 dni przerwy jak zwykle.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tabletkowa

Biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe i 4 sierpnia (poniedziałek) wzięłam dwie naraz: z poniedziałku i z wtorku, ponieważ myślałam, że jest wtorek a poniedziałkową zapomniałam... jednak co się okazało, to była pomyłka. Pierwsze opakowanie zaczęłam 7.07 i powinnam skończyć je 27.07 i tak zrobiłam, ale żeby nie mieć krwawienia z odstawienia to 28.07 zaczęłam kolejne opakowanie i 16.08 je skończyłam. Teraz mam 7-dniową przerwę od 17.08 do 23.08. rzed zrobieniem zamieszania tabletki zaczynałam brać w poniedziałek, kończyłam w niedzielę i od poniedziałku do niedzieli miałam przerwę, w poniedziałek zaczynałam brać nowe opakowanie i tutaj jest moje pytanie. Co mam zrobić, żeby od kolejnego opakowania znów tak było? Bo jak wzięłam dwie jednego dnia, to wzięcie pigułki z nowego opakowania będzie w niedzielę a ja jestem już przyzwyczajona do zaczynania opakowania od poniedziałku. Myślałam, żeby "wydłużyć" sobie przerwę, bo w sobotę 16.08 kończę opakowanie to które biorę teraz i w niedzielę 24.08 muszę wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po przerwie, a ja chciałabym ją wziąć w poniedziałek 25.08. Wiem, że nie powinnam wydłużać przerwy ale wolałabym nie zmieniać dnia przyjmowania a żaden inny sposób nie przychodzi mi do głowy. Będąc w przychodni lekarz mi napomknął że mogę wziąć z następnego opakowania tylko ileś tabletek (nie brać do końca opakowania) żeby znów wrócić do zaczynania opakowania od poniedziałku. przerwę mam od 17.08 do 23.08... 24 sierpnia zaczynam kolejne opakowanie i jak mam to zrobić, żeby być zabezpieczoną a zaczynać od poniedziałku? czy jeśli skrócę tą przerwę i zacznę opakowanie 21.08 czwartek i wezmę do 7.09 niedziela to będzie 18 tabletek i od 8.09 zrobię przerwę 7 dni to będę zabezpieczona. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...