Skocz do zawartości
Forum

Najlepsze ubrania dla kobiet w ciąży


Gość Dorotttka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Dorota mam 29 lat i jestem w 8. tygodniu Ciąży. Zastanawiam się nad ubraniami, kiedy brzuszek już urośnie. Akurat trafię na sezon jesień/ zima, więc potrzebuję czegoś ciepłego, a zarazem wygodnego i modnego oczywiście. Widziałam nie raz dziewczyny, które w lecie eksponowały brzuchy krótkimi topami, ale wg mnie to nie jest zbyt pociągające. Ja się zastanawiam nad spodniami i golfami, tunikami, ponczo itp. Oczywiście wszystko musi być wygodne, dlatego zastanawiam się jakie ubrania sobie kupić, aby dobrze wyglądać w pracy, a zarazem czuć się swobodnie. Dodam, że nie chciałabym obcisłych rzeczy - co proponujecie? Czy spódnice w takim wypadku się sprawdzają? Zastanawiam się też na zima, ponieważ trzeba będzie nosić kurtkę, ja jestem raczej szczupła i kurtki mam obcisle, wiec bede musiala sobie kupic coś nowego, co polcacie płaszcz czy kurtkę dla kobiety w ciąży? I co sądzicie o obcasach w ciąży? Aha i jeszcze jedno: co z bielizną??? Czy majteczki normalne czy takie na pół brzucha? :)) To moja pierwsza ciąża, bardzo ją przeżywam, chcę aby każdy dzień był wyjątkowy i żeby czuć się kobietą w błogosławionym stanie. Chętnie usłyszę opinię mam i doświadczenia co się sprawdza, a co nie.
Pozdrawiam
Dorotka i dzidzia :)))

Odnośnik do komentarza

ale kurtka tez musi byc troche dłuższa bo jak kupisz za krótką to będzie Cię podwiewać, a majtki najlepiej z wysokim stanem ale nie obcisłe, aby nie uciskały brzucha. Buty na obcasie w ciąży tak ale tylko na poczatku bo potem możesz miec problemy z żyłami, chybaże kupisz sobie rajstopy uciskowe dla ciężarnych, na żylaki itp. są takie rajstopy bo sama kupowałam, ale są drogie - ok. 300zł.

Odnośnik do komentarza

spodnie polecam takie z bawełnianym pasem na brzuch ( specjalne dla kobiet w ciąży) albo ogrodniczki ( można w miarę powiększającego się brzuszka rozszerzać spodnie). Jak dla mnie to najlepszym wyjściem są sukienki. Idealnie podkreślają nasz stan a dostępne są w różnych fasonach i z różnych materiałów, więc znajdziemy coś na cieplejsze dni i na chłody jesienne. Do tego grube rajstopy albo getry i gotowe.

Odnośnik do komentarza

akurat co do włosów to pokutuje jakiś mit że włosów w ciąży nie powinno się malować. Pytałam nawet kiedyś oto mojego ginekologa tak z ciekawości i powiedział że to bzdura, że to wcale nie szkodzi dziecku.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Hmmm... trudno szukać... po prostu ubrania ciążowe, ale zwracajcie uwagę na to, jakie są Wam oferowane kolekcje. Niektóre firmy przygotowały klientkom babcine kolory - tymczasem jak dla mnie kobieta powinna się czuć pewnie, ciuchy powinny być ładne i kolorowe. Czy tak nie będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dosłownie kilka ciuchów od Torelle i to mi wystarczyło. Nie widzę sensu kupowania bardzo drogich rzeczy i dużej ich ilości. Dlaczego? Chodzi o to, że ich nie wykorzystacie. A poza tym - lepiej kupić po prostu mniej, a ładne ubrania.

Odnośnik do komentarza
Gość magda korasz

U mnie koleżanki nie wiem czy się dogadały, czy ja... w sumie dostałam 5 kiecek, 2 nigdy nie założyłam, bo mi się średnio podobały. Tak więc w każdym przypadku sugeruję opanowanie i rozsądek - nie kupujcie ciuchów, których i tak nie wykorzystacie.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież to całkowity standard. To samo się dzieje później z ciuszkami dla dzieci - przy córce przerabiałam. Mieliśmy tyle ciuchów z metkami, że można by tym sklep obstawić. A zdaje się, że też miałam coś od Torelle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...