Skocz do zawartości
Forum

Jak rodzić po ludzku?


Gość Rosa

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zbliża mi się termin porodu. Ale strasznie się boję co mnie czeka w szpitalu i na porodówce. Koleżanki, które już rodziły opowiadają straszne historie o tym jak zachowują się lekarze i jak Cię traktują na porodówce. Czy wy też macie takie wspomnienia z porodu???

Odnośnik do komentarza
Gość 123Hana123

Ja rodziłam 4 lata temu. Fakt faktem byłam wtdey dosyć młoda, bo miałam 19 lat, ale zachowania położnych nic nie usprawiedliwia. Jestem osobą drobną i przez to miałam problemy z urodzeniem swojego dziecka. Na sali leżałam najpierw 2 godziny zanim ktoś w ogóle przyszedł. Potem gdy zaczęła się akcja porodowa - zabroniono mi krzyczeć... Usłyszałam że mam się zamknąć, że jestem dziwką i skoro rozkładałam nogi przed kim popadnie to teraz muszę swoje odcierpieć. Czułam się koszmarnie. Byłam upokorzona, wystraszona i zła. Te kobiety zabrały mi całą radość z dziecka. Cała magiczna chwila zamieniała się w najgorszą z możliwych. To, że byłam młoda nie usprawiedliwiało tego jak one się zachowywały. Nie rozumiem jak można potraktować tak człowieka.

Odnośnik do komentarza

u mnie skolei było nawet dobrze... nitk na mnie nie krzyczał ani nie poganiał. Tylko jedna rzecz była nie do zniesienia - nikt nic mi nie mówił. Nie powiedziano mi że pękłam, nie powiedziano mi, że dziecko jest trochę za małe, nie powiedziano mi jakie badania miałam robione.. Nic mi nie mówiono, wszystkiego musiałam dowiadywać się z karty oczywiście o ile udąło mi się rozwikłac i roszysrować to co było tam napisane.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz się zastanowić czy chcesz podczas porodu mieć znieczulenie, bo nie wiem jak jest obecnie, ale jeszcze kilka lat temu w wielu szpitalach w ogóle nie było takiej opcji, więc jeśli chciało się mieć znieczulenie to trzeba było rodzić w klinikach.

Odnośnik do komentarza

ja tez jestem w ciązy i zastanawiam się czy zdecydowac się na znieczulenie, bo boję się bólu. To moje pierwsze dziecko i pewnie poród będzie długi. czy jak będzie mi bardzo cięzko w trakcie porodu to moge lekarza poprosić o cesarkę?

Odnośnik do komentarza

Poród to nie takie zło dziewczyny :) fakt jest troszkę ciężko, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, ale to i tak chwila w porównaniu do tego ile szczęścia jest potem. Jak boicie się bólu to decydujcie się na zastrzyki przeciwbólowe, ale pamiętajcie, że będziecie trochę otępione a to naprawde ważna chwila. Przed porodem postarajcie sie poznać pielęgniarki na oddziale, zaprzyjaźnijcie się z nimi, najlepiej dając za wczasu jakis smakołyk i od razu będzie milej :) a dobre pielęgniarki to podstawa :)

Odnośnik do komentarza

i to mnie własnie denerwuje, aby pielęgniarki były życzliwe to trzeba coś im dać ( kawa, słodycze czy pieniądze) jak wiem, że nie wszystkie takie są, ale niestety większość. Te dobre i uczynne pielęgniarki to obecnie rzadkość... To chyba nie powinno tak wyglądać, że żeby dostać profesjonalną i miła opiekę trzeba za to zapłacić albo przekupić w inny sposób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...