Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika?


Gość Nocnikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mamuśki. Mam taki problem, który chyba każde z was miała. Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika??? Bo mój maluch mówi, że kupa jest jego i jej nie odda - to jest śmieszne przez pierwsze 3 zmiany a potem po prostu denerwuje. Jest już stanowczo za duży żeby chodzić w pampersach. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Gość mammarzenie

Skup się na sikaniu do nocnika. U mnie zadziałały naklejki. Założyłam zeszyt, na każdej stronie wydzieliłam 7 dni tygodnia. Za każde siku zrobione do nocnika córka dostawała (z książeczki \\\\\"1000 naklejek dla dziewczynek\\\\\" - sa też takie dla chłopców) naklejkę, jak uzbierała 10 ( z czasem więcej) -dostawała nagrodę. Rezultat - po 2 tygodniach robiła siku do nocnika (sedesu się bała), a po miesiącu nawet noce zaczęła przesypiać bez pieluszki.
Ważne - konsekwencja, jeśli decydujesz się odstawić to dziecko musi wiedzieć, że np. pieluchę ma tylko na wyjazdy autem i kiedy śpi. Niestety zdarzają się wpadki, dlatego warto mieć zawsze ze sobą jedną lub dwie zmiany ubrań. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam! Ja właśnie w te wakacje uczyłam synka by wołał siusiu. Zaczęłam tak pod koniec lipca i w końcu jest sukces od jakiegoś tygodnia woła i siusiu i kupkę. Kupiłam mu nocnik takie krzesełko z klapką jak przy sedesie na początku nagradzałam go naklejkami, potem udawałam, że nocniczek zjada siuśki było przy tym dużo zabawy. Od tamtej pory nie zakładałam mu pampersa tylko na noc. Często się posiusiał w majtki jak nie zdążyłam go wytrzymać. Najbardziej jednak podobało mu się sikanie na dworze jak tata a nie było z tym problemu bo mieszkam na wsi. To poskutkowało bo zaczął wołać choć było to pracochłonne. Teraz od kilku dni śpi bez pampersa dwie noce przespał całe bez zmoczenia a kolejne dwa się osiusiał ale nie było z tym problemu bo mam podłożoną folię pod prześcieradłem w łóżeczku. Muszę po prostu wstać i go wytrzymać ok 5 rano i będzie ok. Pozdrawiam i życzę sukcesów z nocniczkiem. Mój synek jednak woli robić na ubikację.

Odnośnik do komentarza

Witam
jestem mamą Oliwki i mamy problem, bo dziecko nie chce siadać na nocnik ani na sedes choc ma 3.5 lat :( pytam sie czy chce siusiu to mówi ze nie a siusia i tak w majtki. Jak wypije duzo sadzam ja na sile to nic nie zrobi. System nagrod i kar nie działa. Czasem wiem ze jej sie chce i sadzam to wstaje, szarpie sie i zasiusia pol lazienki. Na dworze nie ma problemu bo widze ze sie kreci to wysadze ale w domu - nie potrafie jej nauczyc pomozcie...........

Odnośnik do komentarza

Witam, od miesiąca próbuję nauczyć moją dwuletnią córkę do załatwiania potrzeb na nocnik i żeby oduczyła się od pieluch.I tu zaczyna się problem,mimo,że córka każe zdjąć pieluchę i założyć sobie zwykłe majteczki a ja sadzam córkę co pół godziny na nocnik i siedzi na nim czasem po 10 minut i nic nie zrobi za to wstaje z nocnika i zaczyna siusiać.Proszę o radę,dlatego że mała kiedyś miała tak jakby uraz i panicznie bała się nocnika. Teraz chętnie siada na nocnik,jeszcze chętniej siada na sedes w toalecie ale ja mam wrażenie że ona nie rozumie że ma się załatwić i wołać siusiu zamiast robić w majtki.

Ważne s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...