Skocz do zawartości
Forum

Późne rozpoczęcie mówienia u dzieci


Gość amelka7775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amelka7775

witam jestem mamą dwóch chlopców(6lat i 11m)MÓj starszy syn bardzo długo nic nie mówił.Byliśmy na konsultacjach u neurologa psychologa nie stwierdzono niczego.Dopiero po czwartych urodzinach mowa zaczela postępowac, przed czwartymi urodzinami miał usunięty trzeci migdal ,który był bardzo przerośnięty.Syn mówi trochę niewyrażnie nadal jest pod kontrolą logopedy.Mój młodszy synek 11m nie gaworzy i nie mówi nic tylko piszczy badania słuchu wyszły o.k .Nie wiem jak mu pomóc wiem co przechodził mój starszy syn w przedszkolu kiedy dzieci śmiały się z niego że nie potrafi mówic i czy przerośniety trzeci migdał moze miec wplyw na mowe

Odnośnik do komentarza

Staraj sie jak najwiecej do niego mowic i jak najwiecej go pytac nawet niech mowi proste słowa mama tata mów do niego: powiedz mama powiedz zeby go slonic do rozmowy. moze wina jest nie tylko migdała ale może być jakaś blokada na tle nerwowym, może chodzi o kwestię przełamania się, a co do dzieci w przedszkolu to tym się nie przejmuj, każdy rodzic się o to martwi, bo dzieciaki dogryzają sobie za byle co

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

ja to już nie wiem jak to jest z tym mówieniem dzieci. Moi rodzice zawsze powtarzaja, że ja i mój brat nauczyliśmy się bardzo wczesnie mówić i w ogóle, wszystkiego się szybciutko uczyliśmy. A jak ja teraz obserwuję dzieci ze swojego otoczenia (sąsiadów, kuzynów) to moim zdaniem wszystkie są jakieś... opóźnione. Tzn nie mam na mysli, że są niedorozwinięte, ale one bardzo późno uczą się mówić, przynajmniej w takim stopniu, aby nawiązac z nimi jakis kontakt, rozmowę. W ogóle wszystkiego póxniej się uczą, chociaz z sikaniem to pewnie przez pampersy. Ciekawa jestem czy naukowcy jakos tego nie zbadali, ale z moich obserwacji i tego co mówi starszyzna wynika, że kiedyś dzieci były "obrotniejsze".

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...