Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia u noworodka


Gość magda1896

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda1896

witam, jestem mamą wcześniaka, który urodził się 3 tygodnie przed terminem. Poród należał do ciężkich. Teraz moje dziecko ma skończone 3 miesiące. Byliśmy na konsultacjach u neurologa- po pierwszej wizycie kazano nam czekać, bo było za wcześniej na stawianie diagnozy, po drugiej (w wieku 2 miesięcy) zalecono nam ćwiczenia, po kolejnej (po miesiącu) nie kazano kontynuować ćwiczeń. Moje dziecko po ukończeniu 1,5 miesiąca szybko przybrało na wadze i wydaje mi się że prawidłowo się rozwija- je bez większych problemów, sporo śpi (czasami prześpi całą noc, czasami spor się budzi), problemy z kolkami ustąpiły. W pozycji pionowej trzyma główkę prosto, ale bardzo nie ludzi leżeć na brzuszku (ale podnosi wówczas głowę) ani na boczku, często napręża się, rzadko podkurcza nóżki czy wierzga nimi. Jeżeli nie śpi ma zaciśnięte piąstki i schowany kciuk, czasami zaciśniecie piąstek ustępuje gdy zaśnie. Potrafi trzymać zabawki, ale nie bawi się nimi, rzadko podąża wzrokiem za głosem czy twarzą innej osoby, często zdarza się, że "zapatrzy się" jakby nic nie widział i nie było z nim kontaktu. Zaobserwowałam również, że dość nietypowo i niepokojąco drżą mu rączki- jakby przeszywał go nagły ale sekundowy skurcz. Uśmiecha się sporadycznie.
Nie wiem, czy są to powody do martwienia się i odwiedzenia innego specjalisty, czy normalne zachowanie u wcześniaka. Wiem, że szybka diagnoza i rehabilitacja mogą pomoc, ale nie chciałabym też przesadzić. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...