Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników moczu w ciąży


Gość sloneczko19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sloneczko19

Dzisiaj odebrałam wyniki i jestem trochę zaniepokojona.
Czy słusznie czy jednak nie ma powodów do niepokoju?
Dodam, że jestem w 26 tygodni ciąży i jak do tej pory wszystkie wyniki były dobre.

A o to moje wyniki:

BADANIE OGÓLNE MOCZU
kolor: żółty
przejrzystość: przejrzysty
glukoza: ujemny
bilirubina: ujemny
ciała ketonowe : ujemny
ciężar właściwy: 1.016
erytrocyty: ujemny
ph: 6.5
białko: ujemny
urobilinogen: w normie
azotyny: ujemny
leukocyty: 1+

OCENA CYTOMETR
erytrocyty: 28 ilość/ul
leukocyty: 15
nabłonki płaskie: 20
wałeczki: 1.3
bakterie: 1549
nabłonki okrągłe: 6.7

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
W podanym wyniku analizy moczu nieprawidłowość stanowi wysokie pH oraz obecność leukocytów, erytrocytów, bakterii i pasm śluzu w osadzie. Zmiany takie mogą świadczyć o bardzo wielu schorzeniach układu moczowego. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem położnikiem, który oceni przyczynę nieprawidłowości i zaleci dalsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Madzia3519

Hej dziewczyny jestem w 8 tyg ciąży robiłam badania wszystkie wyszły mi dobre oprócz moczu oto wynik.
BADANIE OGÓLNE MOCZU
Barwa j.zółta
Przejrzystość przejrzysty norma : przejrzysty
Ciężar właściwy 1,012 g/ml norma 1,015-1,025
pH 7,0 norma 5-8
Leukocyty 25 leuk./ul norma ujemny
Pozostałe są w normie
Nabłonki plaskie 23,4 /ul norma <20<br /> Nabłonki płaskie (wpw) 4 norma 0-4
Krwinki czerwone 16,4/ul norma <10<br /> Krw.czerwone (wpw) 3 norma 0-2
Krw. białe 20,3 norma <20<br /> Krw. białe (wpw) 4 norma 0-5
Bakterie 607,5 /ul norma <300<br /> Bakterie (wpw) 109 norma <0-54<br /> Pasma słuzu 0,13 /ul <10<br /> Pasma sluzu (wpw) pojedyncze
Czytałam na internecie i trzeba mocz z 2 strumienia oddac ja oddalam z 1 . Jutro ide na nowo mocz robic martwie sie strsznie caly dzien placze bo juz raz poronilam w 6 tyg.

Odnośnik do komentarza

Masz lekki stan zapalny,nic poważnego,ale też masz warunki do namnażania patogenów ,bo masz za wysokie pH i wynik wyjdzie podobny,

dlatego stosuj probiotyk dopochwowy lactovaginal /kobiety w ciąży często stosują go profilaktycznie/ żeby przywrócić prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych/obniżyć pH/,tym samym zapobiegając wszelkim infekcjom,

pij herbatkę żurawinową,
wszystko powinno wrócić do normy ,

ja bym wtedy radziła zrobić wyniki po ok. dwóch tygodniach ,wierz mi tu nie są potrzebne żadne leki,

nie stresuj się,bo stres jest gorszy niż te wyniki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Kobitki w ciąży bardzo często mają problemy z pęcherzem. Jak tłumaczył mi mój lekarz prowadzący jest to wynikiem powiększania się macicy i ucisku na pęcherz przez co kobieta nie jest w stanie do końca oddać mocz. Ja ostatnio miałam infekcje i gdyby nie badania to w życiu bym o tym nie wiedziała. Idź z tymi wynikami do swojego ginekologa. On będzie najlepiej wiedział co możesz brać. Nie bierz żadnych leków na własną rękę.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

ja miałam tak samo w ciąży, trochę częściej biegałam do toalety, ale myslałam że to za sprawą rozbrykania dziecka. Zrobiłam badania ( rutynowe, jak to w ciąży) i okazało się że mam infekcję. Sama byłam zdzwiniona, bo podobnie jak u Angeli żadnych objawów, ani pieczenia, ani bólu czy skąpomoczu nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...