Skocz do zawartości
Forum

11. tydzień ciąży a toksoplazmoza


Gość waskerka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waskerka

Witam serdecznie i bardzo proszę o poradę w 5 tyg ciąży wykryto u mnie toksoplazmozę pierwsze badanie IgG 79,9 jakościowo dodatni IgM 0,981 jakościowo wątpliwy równy lub powyżej 1 dodatni. test powtórzony po d tyg. IgG 81, IgM jakościowo wątpliwy bez podanej wartości, awidność niska również bez podanej wartości. Kolejne badanie zrobione po następnych dwóch czyli po miesiącu od pierwszego tyg IgG 110 a IgM 1,20. Takie są moje wyniki badań.
Rovamycynę biorę od samego początku gdy dowiedziałam się o tym paskudztwie, czyli od 5 tyg ciąży. Biorę ją 3 razy dziennie. I tak biorę po dziś dzień to już 12 opakowań i dostałam receptę na kolejne 6. Wizytę u specjalisty chorób odzwierzęcych mam dopiero za 3 tyg. Moje pytanie to czy to nie za długo jak już to biorę czy nie powinno się zrobić jakiejś przerwy. Czy nie bierze się tego w jakichś cyklach.Ja biorę już półtora miesiąca bez przerwy. Zaczynam chyba dostawać jakieś plamy i kropki na skórze.Być może to nie od tego antybiotyku ale boję się czy to nie zaszkodzi dziecku i mi również. Sama wychowuję 3,5 letniego synka mąż pracuje w delegacji prawie w ogóle nie ma go w domu nie mogę sobie pozwolić na jakieś niedyspozycje czy leżenie w szpitalu. A chcę by było wszystko jak najlepiej dla mojego dzidziusia i dla mnie. Na własną rękę też nie zrobię sobie przerwy w przyjmowaniu antybiotyku ponieważ gdyby coś się stało dzidziusiowi nigdy bym sobie tego nie wybaczyła.Bardzo proszę o pomoc do lekarza zakaźnika jeszcze tyle czasu i kolejne 6 op przede mną boję się bardzo. Jak można to proszę jeszcze powiedzieć czy moje wyniki badań są bardzo złe mój lekarz jak widzę w tym kierunku za bardzo się nie zna. Czy mam duże szanse na urodzenie zdrowego dzidziunia. Bardzo proszę lekarzy odpiszcie coś bo jestem załamana do tego przeżywam straszną tragedię w rodzinie w tragicznym wypadku zginął mój bliski kuzyn nadal go nie odnaleźli i są małe szanse a to juz 4 dni jestem na skraju załamania nerwowego a to dla mojego dziecka jest chyba gorsze od tej całej toksoplazmozy. Proszę o pomoc za każdą poradę będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

zawsze możesz zaczerpnąć opinii innego lekarza. Współczuje Ci straty kuzyna i choroby, ale postaraj się jakoś zrelaksować. Rozumiem, że to co teraz pisze może wydawać Ci się śmieszne i nie dorzeczne, ael naprawdę się postaraj...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...