Forum Ciąża i dziecko

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ciąża

~netka21

~netka21

Od jakiegoś czasu używam tabletek , nigdy nie zdażyło mi się żadnej pominąć. Teraz miałam tyn tydzień przerwy miedzy tabletkami, nie współżyłam wtedy z chłopakiem. Wczoraj powinnam przyjąć pierwszą tabletke z opakowania, i zapomniałam o niej. Wzięłam ją dopiero 10 godz później. A w tym dniu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, miałam jeszcze krwawienie z odstawienia. Czy duże jest ryzyko zajścia w ciąże?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~carolimkaa

~carolimkaa

witam.. po raz pierwszy zawieram tu głos i liczę na pomoc.
otóż.. biorę tabletki antykoncepcyjne (Naraya) od sierpnia, ostatnio musiałam połączyć dwa opakowania gdyż w 3 tygodniu zapomniałam o tabletce, zwykle biorę je o 7 rano ale tym razem wzięłam ją ok godziny 22, czyli minęło więcej niż 12 godzin.. dzień przed tym zapomnieniem kochałam się z chłopakiem, jednak wytrysku nie było.. teraz jestem w trakcie przerwy po tych dwóch opakowaniach i plamię, bo nie wiem czy coś takiego można nazwać krwawieniem. zwykle moje krwawienia z odstawienia były bardziej obfite i występowało 3 dnia przerwy. w czwartek ( dzień pierwszy przerwy) plamienie było beżowe, jakby lekko żółte nigdy takie nie było. wczoraj lekko krwawiłam przez chwilę, dziś też. poza tym mam okropne bóle w podbrzuszu i lekkie zawroty głowy.. także moje pytanie jest takie: czy istnieje ryzyko, że może to być ciąża? czy jest to już krwawienie z odstawienia?

dodam, że jakiś tydzień lub półtora temu skończyłam branie tabletek dopochwowych (Clotrimazolum), które przepisała mi ginekolog.