Skocz do zawartości
Forum

Ciąża mnoga


Gość nadzieja_25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadzieja_25

witam. 29 marca tego roku poddałam się zabiegowi in vitro. Transfer dwóch zarodków. Po dwóch tygodniach zrobiłam badanie krwi beta hcg - wynik 697. Po 48 godzinach wynik był 1453, a po kolejnych 72 godzinach 5286. Dziś tzn w 25 dniu od transferu wynik beta hcg wyniósł 25 500. Lekarz widząc takie wyniki stwierdził, iż zapewne jest ciąża mnoga. Zrobił mi usg ... widoczny był 1 pęcherzyk z zarysem maluszka. Lekarz stwierdził, że ciąża pojedyncza ... choć sam nie mógł w to do końca uwierzyć. Czy możliwe jest, by jeden pęcherzyk schował się za drugim ?? Sam wzrost hormonu może świadczyć o ciąży mnogiej. Ponadto zrobiłam również progesteron i wynik wyszedł 170. Lekarz powiedział, że w porządku. Gdy wróciłam do domu sprawdziłam w internecie normy progesteronu, bo nie miałam o nim zielonego pojęcia i okazało się, że normy to: "Normy progesteronu w ciąży to: 1-28 ng/ml tuż po owulacji, 9-47 ng/ml do 12. tygodnia ciąży, 17-146 ng/ml między 12. a 28. tygodniem ciąży i 55-200 ng/ml od 28. tygodnia aż do rozwiązania." o czym świadczy tak duży progesteron na moim etapie ciąży ?? Dodam, że biorę luteinę 3x2 dziennie i lekarz nie zlecił zmniejszenia dawki.
Chciałabym jeszcze spytać jak w przypadku zabiegu in vitro liczy się wiek ciąży?? Jeden lekarz powiedział mi, że od dnia transferu, a drugi, że do dnia transferu dodaje się jeszcze 14 dni. Więc nie wiem czy jestem w 4 tygodniu ciąży czy w 6.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Musisz zapytac lekarza jak liczy wiek ciąży. Pewnie to zależne od lekarza (jeden doda te 14 dni a inny nie). Przy zabiegach in vitro ciąże mnogie są dosyć powszechne. Może się tak zdarzyć, że pęcherzyki zakrywają się wzajemnie i widac tylko jeden. Przy kolejnym badaniu może będzie inny widok :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...