Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża


Gość nckiitty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość perłowe oczko

Witam, od 4 lat biorę tabletki Yaz. Z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko. Nie wzięłam 3 ostatnich tabletek aktywnych (4,5,6 października). W tym czasie kochaliśmy się 3 razy. 7,8,9 października miałam niewielkie plamienia. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Kiedy zrobić najlepiej test? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Jestem dokładnie w połowie 3 opakowania, ostatniego dnia miesiączki (10 dni temu) współżyłam, początkowo bez dodatkowego zabezpieczenia, później z prezerwatywą. Od tego czasu bolą mnie piersi, są twarde szczególnie od strony pach. Wokół sutków pojawiła się jakby ciemna żyła, widoczna tylko u góry, odczuwam także ból w podbrzuszu. Czy te dolegliwości to wynik stosowania tabletek? A może objaw ciąży? Dodam, że tabletki stosuje regularnie.

Odnośnik do komentarza

Witam moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne Ovulastian, skończyła dwa opakowania i po 7 dniowej przerwie zaczła 3 opakowanie w sobote 19.10.2013 po czym w niedziele podczas stosunku pierwszy raz skończyłem w niej, i w ten sam dzień po stosunku zaczoł ją kuc brzuch i pojawiły się bóle brzucha które twierdzi występują czasami do dzis, i twierdzi, że ma wyostrzony węch... Jest możliwe, że jest w ciąży? nie znam sie na tym nie wiem czy to może tak szybko wszystko działac proszę o odpowiedz z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Miałam okres 31.10 a 31.09 uprawialam seks bez zabezpieczenia z końcem "we mnie" przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept codziennie o tej samej godzinie (możliwe jest spóźnienie czasami 30-40minut ale nie więcej). robiłam test ciążowy ok 29.10 i wyszedł negatywny. Nigdy nie wystapiły wymioty ani biegunka po zażyciu tabletek oraz nie przyjmuje żadnych leków ziołowych oraz innych. I jeżeli uprawiałam seks 6.11 bez zabezpieczenia ale wytrys nie był we mnie a na zewnątrz. Czy możliwe abym była w ciąży? Dziękuję za pomoc pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza

Witam .
Mam pytanie otóż moja dziewczyna bierze tabletki anty firmy YAZ od roku bierze je dokładnie o tej samej godzinie nigdy nie przeoczyła jednej , czasami z poślizgiem 5 minut . Moja dziewczyna rozmawiała ostatnio z koleżanką i ona jej powiedziała że jak chłopak zaleje dziewczynę bez prezerwatywy to jest to wspaniałe uczucie , i teraz moja dziewczyna chce tego spróbować ale boję się że zajdzie w ciążę .. czy jest to możliwe podczas brania tabletek , proszę pomóżcie mi .

Odnośnik do komentarza

Tabletki bierze sie własnie po to, aby nie zajasc w ciążę nawet gdy chłopak kończy w pochwie. Dlatego jeśli nie robi przerwy, nie pomija tabletek i beirze je mniej wiecej o podobnej godzinie, ryzyko ciąży jest naprawdę znikome, dlatego nie powinniście się tego obawiać. Tabletki mają 99.8% skuteczności nikt nie napisze Ci nigdy 100% bo zawsze moze byc ryzyko, ze cos zawiedzie jesli np je cos co zaburzy dzialanie tabletek (np niektore antybiotyki, nadmiar witaminy c itp.), ale jesli tego nie robi, nie macie sie o co martwic.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Znaczy wiesz my już jesteśmy już razem 1 rok i 5 miesięcy moja dziewczyna bierze już rok z kawałkiem te tabletki ogólnie się nie zabezpieczamy ale właśnie chodzi o to że widzimy się w niedziele i ona chce to zrobić tylko że chce żebym doszedł w niej bez prezerwatywy bo jakieś wspaniałe uczucie :D I boje się że może zajść a z drugiej strony jestem ciekawy tego "wspaniałego" uczucia

Odnośnik do komentarza
Gość Zeschizowana

Hej. Przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne. Pod koniec października współżyłam z moim chłopakiem, skończył we mnie. Na drugi dzień dostałam krwawienia, pomimo, że byłam przy 18 tabletce, na początku było to skąpe krwawienie, potem wyglądało już jak normalny okres. W listopadzie było tak samo, dostałam krwawienia na drugi dzień po współżyciu, pomimo, że byłam chyba przy 16 tabletce. Powinnam dostać okres wczoraj, a jego jak nie było tak nie ma. Dodam, że nie mam żadnych objawów ciążowych, mój ostatni stosunek odbył się 14 listopada, ale chłopak nie skończył we mnie. Jutro mam zamiar zrobić test ciążowy, ale boję się tego jak cholera.
Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Witam. Po 7 dniach przerwy nie przyjelam tabletki o stalej porze, lecz 8 godzin pozniej. (Po przerwie powinnam wziac w sobote o 21, wzielan w niedziele o 4 rano). Nastepnie wieczorem zazylam tabletke, o stalej porze czyli jednego dnia zazylam dwie tabletki. Tydzien pozniej, dokładnie po zazyciu 7 tabletki z blistra, kochalam sie z chlopakiem, niestety pekla nam gumka. Czy tabletki mimo 7 godzinnego opóźnienia w przyjeciu działają? Czy jest mozliwosc ze moge zajsc w ciaze?

Odnośnik do komentarza

W czasie 7-dniowej przerwy jesteś tak samo chroniona jak przy braniu ciągiem tabletek. Nie masz absolutnie powodów do niepokoju. Gumka nie jest Wam wcale potrzebna, bo przyjmujesz antykoncepcję hormonalną.
A to, że przyjęłaś tabletkę kilka godzin później niczemu nie przeszkadza. Staraj się jednak regularnie o stałych porach przyjmować tabsy, bo na dłuższą metę skuteczność może być obniżona.

Odnośnik do komentarza
Gość ememememems

Mam 24 lata, w tym roku bronię magistra, chcę iść na studia dalej. Z moim chłopakiem jestem już 3 lata, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Biorę je regularnie, nigdy nie miałam przerwy, czasami przytrafią mi się opóźnienia w przyjmowaniu pojedynczych dawek max do 2 godzin. I nie, nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, nie przyjmowałam antybiotyków ani nic innego, co by mogło obniżyć działanie tabletek. Mięsiączke dostałam kolejno 30 grudnia, następną 27 stycznia. Czyli jak zawsze w odstępie 27-28 dni, zarówno pierwsza jak i druga trwały 5 dni, krwawienie umiarkowane jak zwykle. Od tygodnia czuję się okropnie... Ciągłe mdłości, zwłaszcza już wieczorem jak kładę się spać, wzdęcia, bulgotanie w brzuchu, osłabienie. Temperatura normalna w granicach 36,6, piersi mnie nie bolą, nie są obrzmiałe. Jedynie dziś zaczęło mnie trochę podkuwać w podbrzuszu. I mam takie przeczucie, obawę, że mogę być w ciąży, bo te objawy nie są normalne. Zawsze jestem w pełni zdrowa, nic mi nie dolega, a tu masz Ci los. Dodam jeszcze, że prowadzę kalendarzyk i do mniemanego zapłodnienia mogło dojść od 6 do 16 stycznia. Wiem, że podczas przyjmowania tabletek nie ma owulacji, ale z logicznego punktu widzenia występuje ona mniej więcej w połowie cyklu, +/- kilka dni. Więc w okolicach 10 stycznia mogłabym ją mieć. Od stosunku do dziś minęło więc 3 tygodnie. Jutro zamierzam kupić test ciążowy dla pewności, bo ta niepewność mnie zje. Dodam jeszcze, że 14 stycznia byłam na wizycie kontrolnej u mojego gna (wtedy było chyba za wcześnie, żeby cokolwiek stwierdzić).
Na prawdę nie wiem co mam myśleć. Czy tak usilnie obawiam się, że jestem w ciąży, że po prostu jestem już przewrażliwiona i sama popadam w skrajność i łapię się na tym, że ciekawe czy ten zapach czuję tak samo jak czuję zazwyczaj, czy jest wyostrzony. Albo jeju, kolejny raz muszę iść siku, to już kolejny raz,, a zazwyczaj jak chodzę na boso po domu lub wypiję dużo herbaty to mam tak samo. No świruje normalnie. Dzisiaj mój chłopak chciał pobaraszkować, a ja za każdym razem jak mnie dotykał to myślałam o tym, że mogę być w ciąży. Nie chciałam mu jeszcze nic mówić, bo uzna, że głupia jestem albo coś. Jestem ostatnio trochę zdenerwowana, sesja, egzamin w środę, jeszcze na głowie praca magisterska do napisania. Co o tym sądzicie? Liczę na Waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza

ememememems to się zapędziłaś, spokojnie! :) Mdłości, bóle w podbrzuszu to może być najzwyklejsza w świecie niestrawność.
Szczerze wątpię, żebyś była w ciąży, ale to Cię pewnie nie uspokoi. Zatem wykonaj ten test dla świętego spokoju i przestań się tak stresować, wynik będzie pewnie negatywny. Test ciążowy jest najbardziej wiarygodny po 14 dniach od stosunku. U Ciebie minęły już 3 tygodnie więc śmiało go wykonaj. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam , dzisiaj uprawialam seks z partnerem jednak nie doszlo do wyprysku. Stosuje antykoncepcje hormonalna 4 dzien i na uotce pisze ze jestem zabezpieczona od razu ale spotkaalam sie z kilkoma opiniami ze tabletki zaczynaja dziala po tygodniu , po pierwszym blistrze itp. Czy w takim razie moge byc w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...