Skocz do zawartości
Forum

Kiedy starać się o dziecko po ciąży pozamacicznej?


Gość Joannamlod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joannamlod

Witam! Mam 29 lat oraz zdrową 6-letnia córeczkę. Mieszkam w UK wiec dostęp do lekarza ginekologa jest utrudniony. Jestem po 2 poronieniach oraz 3 dni po usunięciu ciąży pozamacicznej w 6 tygodniu. Zarodek rozwijał się w prawym jajowodzie, który został usunięty. Jajnik nietknięty, zdrowy, jak również lewa strona bez zmian. Moje pytanie dotyczy czasu jaki trzeba odczekać aby bezpiecznie zajść w kolejną ciążą i jak to jest z płodnością przy jednym jajowodzie skoro są 2 jajniki? Dodam że za każdym poronieniem był duży odstęp czasowy a ostatnio czekaliśmy rok i niestety ciąża pozamaciczna pomimo iż jestem osobą zdrową, nie biorąca stałych lekarstw, prowadzącą zdrowy tryb życia. Wiem ze przyczyną takiej ciąży może być infekcja ale czy ból gardła podczas dni płodnych też mógł mieć wpływ? Dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem Joanna.

Odnośnik do komentarza

Trudno ocenić, dlaczego doszło do ciąży pozamacicznej, tak samo jak w wielu przypadkach trudno jest jednoznacznie określić przyczynę poronienia. Jesli się badałas, jesteś zdrowa, nie masz problemu z hormonami i nie prowadzisz stresującego trybu życia to w końcu powinno Ci się udać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...