Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę nie przekręca się


Gość moki16

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą pięciomiesięcznego synka urodzonego w 35 tg ciąży. Synek ładnie gaworzy, jest bardzo kontaktowy, rozpoznaje miny i ton głosu i reaguje na to śmiechem, a czasem płaczem. |Śmieje się często, rozpoznaje bliskich od obcych, interesuje się otoczeniem, wszystkiego chce spróbować i dopomina się charakterystycznym odgłosem o to by mu coś podać. Jednak nie przekręca się wcale na boki, ani na brzuch, a tym bardziej z brzucha na plecy.Bardzo nie lubi leżeć na boku, bo wtedy od razu wykręca tak główkę że przekręca się na brzuch. Czasem próbuje obrócić się na plecy, ale nie udaje się mu to. Leżąc na brzuchu podpiera się na przedramionach i niekiedy próbuje prostować ręce unosząc wysoko klatkę piersiową.Nosząc go "na prosto" nieraz zachwieje mu się głowa, ale nie opada- po ostatnim szczepieniu, które było 5 dni temu ta główka znacznie częściej tak się mu chwieje niż to dotychczas było? Czy to jest spowodowane jakimś powikłaniem po szczepieniu? Rehabilitujemy się od dwóch miesięcy ze względu na asymetrię napięcia mięśniowego. Czy ta asymetria może być przyczyną zaburzenia psychoruchowego u mojego dziecka? Czy rozwój mojego syna bardzo odbiega od norm?

Odnośnik do komentarza

Na tym etapie rozwoju maluszek powinien coraz sprawniej przewracać się z brzuszka na plecy i odwrotnie. Dlatego jeśli synek nadal nie podejmuje takich prób, proszę swoim obawami i wątpliwościami podzielić się z pediatrą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość kaszmir 82

Proszę się nie martwić. Każde dziecko zwłaszcza urodzone 5 tygodni za wcześnie rozwija się inaczej. Ja tak miałam z córeczka urodzona o miesiac za wczesnie z hipotrofia. Wszyscy mnie straszyli oprócz naszej pediatry i neurologa, że takie dziecko musi już przekręcać się z brzuszka na plecy i odwrotnie. Często ja kładlam na brzuszku, ale ona tego nie nawidziła. Leżenie na brzuchu wzmacnia mięśnie i niech sobie tak często leży. W końcu sama zaczęła się przekręcać, potrafiła siadać w 8 m-cu życia i teraz jest super prawie dwu i pół letnia dziewczynka. Wcześniaki mają to do siebie, że potrzebują troszkę więcej czasu. Proszę nie dać się zwariować bo jak Pani będzie się denerwować to dziecko również będzie zestresowane. A zdobywanie nowych umiejętności powinno być przyjemne. Także uszy do góry i wszystko będzie dobrze :-D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...