Skocz do zawartości
Forum

Zsunięta prezerwatywa a ryzyko ciąży


Gość Interdite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zapytać o sytuację, która przydarzyła mi się wczoraj. Otóż kochałam się z moim narzeczonym w prezerwatywie. Robiliśmy to w pozycji "na jeźdźca, zatem ja byłam górą :) po wszystkim podniosłam się, spojrzałam w dół i doznałam szoku - na członku nie było prezerwatywy. Okazało się, że została w pochwie. Nie była w niej jednak zanurzona cala, końcówka jakby "wystawała" poza powierzchnię ciała, zatem wylot prezerwatywy nie znajdował się wewnątrz pochwy. To był 11 dzień mojego cyklu, a zatem początek okresu płodnego, biorąc pod uwagę, że mój cykl trwa z reguły 29-30 dni. I teraz pytanie - jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli niewielka ilość spermy z prezerwatywy podczas mojego przemieszczania się wypłynęła z prezerwatywy i przedostała się na powierzchnię sromu? Przypuszczam że zsunęła się ona z penisa gdy wstawałam, a nie w trakcie stosunku, gdyż zapewne w takim wypadku zostałaby "wciśnięta" wgłąb pochwy. Dodam jeszcze, że mniej więcej po upływie doby od stosunku pojawiła się w obrębie narządów rodnych wilgoć charakterystyczna dla okresu płodnego, wcześniej było raczej sucho. Czy powinnam się martwić...?

Odnośnik do komentarza

Witam. Piszę do Państwa, ponieważ mam problem związany z pierwszym, odbytym przeze mnie stosunkiem. Podczas seksu, schodząc z chłopaka prezerwatywa z nasieniem osunęła się z członka, po czym spadła na pościel (zdarzenie miało miejsce po wszystkim). Stosunek trwał krótko, bowiem 5, góra 10 min. Użyliśmy dwóch form zebezpieczeń ( prezerwatywy oraz globulki dopochwowe). Moje pytanie brzmi następująco: Czy jest duża możliwość zajścia w ciążę, po zaistaniełej sytuacji? Dodam, że stosunek odbył się tuż po okresie, który trwał cały tydzień. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Kornelia.

Moim zdaniem ryzyko jest niewielkie, ewentualne plemniki które dostały się do pochwy najpewniej zostały zneutralizowane przez globulkę dopochwową. Następnym razem kiedy będziecie się kochać na jeźdźca, kiedy będziesz schodzić przytrzymaj trzon penisa razem z prezerwatywą.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 17 lat. Ostatnio przeżyłam swój pierwszy raz z chłopakiem. Podczas stosunku zsunęła się prezerwatywa, ale ani ja, ani mój partner nie wiemy dokładnie czy stało się to w trakcie czy na końcu. Było to w 15 dniu cyklu. Boję się, że mogłam zajść w ciążę. Czy to możliwe? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem , niestety podczas wyjmowania penisa prezerwatywa zsunęła się tak że końcówka została w pochwie , nie skończyl we mnie , ale miałam wrażenie jakby jakiś płyn ze mnie wtedy wypłynął, strasznie się obawiam, dodam że prezerwatywa była ze środkami plemnikobójczymi tak samo zel i miałam dni niepłodne, proszę o odpowiedź, czy ciąza jest możliwa?

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o dni nie płodne i te sprawy powiedzmy że nie do końca sie znam na tych sprawach jestem początkująca, ale słyszałam że można to wyliczyć , co prawda nie jest to pewne ale w odpowiednich dniach cyklu ryzyko jest przecież mniejsze, nigdy nie ma sie pewności , cieszę się że nie skończył we mnie ale teraz póki nie dostanę okresu będzie stres ...

Odnośnik do komentarza

polecam- "miłość i płodność", Mercedes A. Wilson. bardzo przydatna, jeśli ktoś chce się nauczyć naturalnej metody :) a ona przydaje się nie tylko jeśli chodzi o ciążę, ale też szybciej zauważy się różne problemy zdrowotne. mi nie raz to bardzo pomogło. Z książką jest płytka i tabelki chyba na pół roku z tego co pamiętam, na których się uczy obserwacji :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Uprawiałem seks z żoną w ostatni dzień jej okresu (4 dzień cyklu) i niestety zsunęła się prezerwatywa, doszedłem w środku. Cykle żony trwają przeciętnie 35 dni (rozrzut od 28 - bardzo rzadko do 40 dni), ostatni cykl 34 dni. Robiła test owulacyjny LH w tym samym dniu i wynik był negatywny. Czy jest szansa zajścia w ciążę? Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza

Podczas stosunku z moim partnerem przy zmianie pozycji kondom zsunął się i partner wszedł we mnie bez zabezpieczenia około 3 razy. Czy sprawa jest na tyle poważna, że może dojść do zapłodnienia? Czy może lepiej udać się jak najszybciej do lekarza po receptę na tabletki "po"?

Odnośnik do komentarza

Witam...2 dni przed owulacją kochałam się z moim chłopakiem, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą która nie pękła ani nie zsunęła się jednak jestem chyba troche przewrażliwiona ponieważ nasienie nie było tylko w czubku prezerwatywy ale także wkoło penisa i zastanawia mnie czy nasienie mogło wypłynąć niezauważone (chłopak twierdzi że wszystko było ok i nic później nie było widać) i mogłam zajść w ciąże? Dzisiaj (po 12 dniach od stosunku) robiłam test który wyszedł negatywny...moge temu wierzyć?
Dodam jeszcze że mam nieregularne cykle ale nigdy nie były krótsze od 28 dni.
Proszę o sensowne odpowiedzi i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

lejla27
Jeśli chłopak uważa że wszystko było ok to może warto mu zaufać? Testy powinno się podobno wykonywać po dwóch tygodniach. Ale skoro po 12 dniach był negatywny to wątpię byś mogła być w ciąży. A jak jesteś panikarą to zrób jeszcze jeden test za kilka dni.

Chłopakowi ufam ale jednak strach jest silniejszy, staram się o tym nie myśleć ale czasami mi nie wychodzi. Myślisz że 12 dni po stosunku to nie za wcześnie na test? Na internecie spotkałam się z różnymi wypowiedziami i już sama nie wiem w co mam wierzyć...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam cykle 30+ , tydzień temu skończył mi się okres,tzn 09.11 Wczoraj kochałam się z chłopakiem,16.09 przy zmianie pozycji zorientowaliśmy się od razu, że zsunęła się nam prezerwatywa ,, Jego członek nie był w pochwie bez zabezpieczenia. Oczywiście on nie skończył, ale prezerwatywę miałam głęboko w pochwie całą... Wyciągnęłam ją po około 5 minutach,, Nie była uszkodzona.

Czy jest możliwe że zaszłam w ciąże??

Nie było by problemu, gdyby nie to, że 2 miesiące przestałam brać lek uszkadzający płód -izotreksin...

Proszę o odpowiedz ,,,

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto pamiętać, że prezerwatywa jest środkiem zabezpieczającym o skuteczności około 80%. Ryzyko ciąży podczas stosowania prezerwatyw zatem istnieje i wynika głównie z nieumiejętnego korzystania z tego mechanicznego środka antykoncepcyjnego. Z opisanego przez Panią przypadku wynika, że najprawdopodobniej prezerwatywa była zastosowana prawidłowo, co oznacza, że ryzyko ciąży jest minimalne. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży warto jednak wykonać test ciążowy - by był wiarygodny powinien być wykonany około 14 dni po stosunku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...