Skocz do zawartości
Forum

Białko w moczu w ciąży


Gość Dziewczonka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziewczonka

Witam serdecznie, jestem w 37 tyg. ciąży, ciąża od poczatku traktowana jest jako zagrożona ze względu na bóle i plamienia (krwiaki w macicy), od 17 tyg. mam skurcze. Przyjmuje leki: Nospa,  Aspargin, osłonowo na wątrobę Essentiale Forte. W ubiegłym tygodniu wykonałam comiesięczne badanie moczu i wykazało obecnośc białka 1,48g/l, oczywiście udałam się do lekarza. Po wywiadzie lekarskim - brak obrzęków i nadciśnienia oraz infekcji w drogach moczowych lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej jest to białkomocz występujący pod koniec ciąży i nie ma powodów do obaw. Miałam powtórzyc badanie, dzisiaj odebrałam wynik - białko jest nadal 1,03g/l czyli niewiele spadło. Bardzo proszę o odpowiedź czy taki białkomocz w jakikolwiek sposób może zaszkodzic mojemu dziecku, jaka może byc przyczyna jego wystąpienia (przez całą ciążę nie wykazano nawet śladowych ilości) i czy podane wartości są duże. Dodam, że lekarz był mocno zmartwiony tą sytuacją przez co wzrosło moje zdenerwowanie.

Odnośnik do komentarza

Trudno stwierdzić, skoro nawet lekarz nie potrafi tego jakoś wytłumaczyć. Musisz przede wszystkim spróbować się uspokoić, bo jak sama dobrze wiesz stres nie wpływa dobrze na ciążę, a skoro masz zagrożoną to musisz unikać denerwowania się. Może to białko to tylko stan przejściowy albo błąd pomiaru. Może powtórz badanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...