Skocz do zawartości
Forum

Trudności w zajściu w ciążę


Gość roki99

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu staramy się z chłopakiem o dziecko i nic;( Robiłam sobie dwa testy jeden ponad dwa tygodnie temu drugi dziś a wynik ciągle ten sam (NEGATYWNY) ;(( Czy ze mną jest coś nie tak? Mimo starań, nie mogę zajść w ciąże.;(

Odnośnik do komentarza
Gość wiolka600

w związku jestem od 5 lat i współżyjemy z chłopakiem praktycznie codziennie bez zabezpieczenia prawie zawsze mój facet dochodzi we mnie rzadko na zewnątrz mimo to nie mogę zajść w ciąże bardzo chcę tego dziecka co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Przestać się tak napinać i stresować, ponieważ to wszystko utrudnia. Robiłaś badania, które mają związek z płodnością? Prolaktyna? Sprawdzałaś tarczycę? Jej zaburzenia utrudniają zajście w ciążę. A partner badał nasienie?

Odnośnik do komentarza
Gość lusia221

dzien dobry rok temu dokładnie 5grudnia 2009 straciłam ciaze w 3miesiacu. przyczyna nie znana. ale po kilku miesiacach wykryto u mnie toxoplazmoze wyleczyłam ja. prolaktyna badania moczu krwi sa ok. nie wiem jakie mam zrobic jeszcze inne badania by wiedziec czy z mna jest wszystko ok?? prosze o rade jakie jeszcze wyniki można by zrobic by wiedzec czy jest dobrze. mąz robił wyniki na żywotność plemnikow. ale czy to wystarcza co do męża??

Odnośnik do komentarza
Gość Edytka1989443

Witam pierwszy raz pisze cos takiego mam jeden ale za to wilki i powazny problem nie moge zajsc w ciaze juz prawie trzy lata staram sie o dziecko z narzeczonym ale nic z tego nie wychodzi mam nie uregulowna miesiaczke czy to moze byc sprawca tego wszystkiego jezeli nie to co mam zrobic bardzo prosze o odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Nawet przy nieregularnych cyklach można zajść w ciążę. Może i trudno jest wyliczyć dni płodne, ale jeśli współżyjecie regularnie to na pewno ich nie pomijacie. Jednak rozregulowany cykl oznacza, że z hormonami nie jest za dobrze, są wahania. I to może już mieć związek z tym problemem. Powinnaś pójść do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam 28lat i od dłuższego czasu staramy się o dziecko. Po 2 poronieniach i porodzie przedwczesnym ,w marcu 2010r.- 26 tgc zakończonym zgonem, o którą staralismy się 2 lata, zrobiliśmy wszystkie badania diagnostyki niepłodności. Badanie nasienia, badania genetyczne kariotypów, badanie drożności jajowodów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Zdjagnozowano jedynie zespół policystycznych jajników. Od października 2010r postanowiliśmy ponowić próby, a od grudnia 2010r. lekarz przepisał mi syntetyczny progesteron, który przyjmuję od 16 - 26 dnia cyklu. Niestety do tej pory nie przyniosło to rezultatów. Co jeszcze możemy zrobić? Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość tosiaktosia

Witam serdecznie. Od ok roku staramy się o dziecko i nie udaje się mimo iż mam regularne miesiączki, nie przyjmuję żadnych leków które by mi to utrudniały . Jestem zdrowa, wszystkie badania mam dobre . Zaznaczam , że mam również zdrową tarczycę . Muszę tylko zaznaczyć, iż w maju zeszłego roku przeszłam zabieg łyżeczkowania, byłam w 11 ciąży ale stwierdzono nieprawidłowości w rozwoju płodu chociaż dobrze się czułam, przeprowadzono łyżeczkowanie 23 maja. Po 15 dniach badania kontrolne , żadnych powikłań USG prawidłowe , bez nadżerki ani bakterii i tak regularne wizyty u ginekologa przez trzy miesiące .TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH NIGDY NIE ZAŻYWAŁAM TYLKO PO ZABIEGU. Wszystko zagoiło się szybko bez komplikacji. Jak wspomniałam wcześniej nie mam żadnych zakażeń, bakterii ani nadżerki, jajeczkowanie obfite regularne, a mimo to nie udaje się. Moja doktor ginekolog i inna, która prowadziła mnie przed i po zabiegu stwierdziła, że mogę zajść w ciążę i urodzić jeszcze nie jedno dziecko ponieważ jestem zdrowa. Niestety mimo to nie udaje się. Mam 39 lat i bardzo się martwię ponieważ mam już dwoje dzieci, a wcześniejsze ciąże przebiegały bez komplikacji. Czy tyłozgięcie macicy może być przyczyną? A może powinnam prosić ginekologa o hormony? W tym wieku trudniej zajść w ciążę, z tego co mi wiadomo. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...