Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza w 8. tygodniu ciąży


Gość waskerka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem w 8 tyg ciąży wg USG a w 9 wg OM odebrałam wyniki badań laboratoryjnych przeraził mnie wynik badań na toksoplazmę a mianowicie jest następujący: IgG 78.99 IU/ml z Ref: wynik ujemny : ,1.0 WYNIK DODATNI : > LUB = 30.0 wynik wątpliwy : 1.0 - 30.0 Tak więc mój wynik to dodatni IgM 0.981 Index z Ref: wynik ujemny : < 0.800 WYNIK DODATNI : > LUB = 1.000 WYNIK WĄTPLIWY : 0.800 - 1.000 Tak więc wynik wątpliwy lub dodatni. Jeszcze nigdy w życiu tak się nie przeraziłam pierwsza ciąża 4 lata temu przebiegała bez problemowo wyniki tokso 2 razy ujemne. Byłam już u lekarza i trochę mnie nastraszył, że to niedobrze, że zobaczymy przepisał mi antybiotyk 3x 1tabl i kazał powtórzyć wyniki raz jeszcze i zrobić awidność. Powiedział też jeszcze coś w stylu że wydaje mu się, że wszystko będzie raczej dobrze bo na początku ciąży jest to bardzo groźne. Nie potrafię przestać o tym myśleć ciągle czytam co rusz to nowe informacje w internecie chyba podświadomie próbuję znaleźć coś co mnie pocieszy. Dlatego zwracam się z wielką prośbą do was kochani lekarze powiedzcie mi coś więcej na temat moich wyników. Czy to raczej stare zakażenie przecież stres w moim stanie nie jest wskazany a ja sobie z tym nie radzę po prostu nie radzę. A jeżeli zakażenie jest świeże i biorę rowamycynę jakie szanse ona daje mojemu dzieciątku na ile jest skuteczna. Proszę pomóżcie mi.Internet gubi gdyż dużo w nim sprzecznych informacji dlatego zdecydowałam się zasięgnąć rady specjalisty. właśnie odebrałam wyniki badań na toxo zrobione po 2 tyg i w innym laboratorium. Wyniki są następujące: Toxo IgG 81,1 IU/ml lub = 3 wynik dodatni Toxo IgM -WYNIK JAKOŚCIOWO WĄTPLIWY obok już nie wytłuszczone ujemny (-) wskazana kontrola za około 2 tyg Awidność do odbioru za jakiś tydzień;( Jak to rozumieć widząc dynamikę wyników. Dziwi mnie też fakt iż przy IgM nie zostały podane żadne wartości jak w poprzednim laboratorium i to że wynik wątpliwy wytłuszczony czyli chyba taki jaki wyszedł, wynik ujemny nie wytłuszczony a o dodatnim nic nie pisze wydaje mi się że też powinien być niewytłuszczony. Chyba że chodzi tu o to że wynik wątpliwy bliższy ujemnemu. NIe wiem jak to rozumieć proszę o jakieś wskazówki zanim będę miała wizytę u lekarza nie chcę niepotrzebnie się stresować i przekazywać maleństwu złych emocji bo to szkodzi jeszcze bardziej. Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź i przepraszam za chaotyczność wypowiedzi ale po prostu mnie to już przerasta. Pozdrawiam P.S. Będę wdzięczna za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza

U lekarza już byłam ale bez awidności nic mi nie powie dlatego chciałam zaczerpnąć opinii innych lekarzy. Będę wdzięczna za każdą pomoc. Boję się że będę skierowana do lekarza zakaźnego którego u nas w mieście nie ma. Maż pracuje poza miastem więc nie wiem jak sama z 3 letnim dzieckiem miałabym się tam dostawać. Proszę mi tak na marginesie powiedzieć na czym to polega ile jest takich wizyt co ile się jeździ i czy broń Boże nie leży się w szpitalu. Dziękuję za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza

~Edyta1111
witam... ostatnio odebrałam wyniki na toksoplazmoze... nie wiem jak odczytać wynik lgm 1,15 (+) i lgG <0,13(-) ... czy jestem chora??? dodam,ze jestem w 9 tygodniu ciązy..
<br />
Witam!
Otrzymany wynik badania jest wynikiem nieswoistym. Wskazane jest badanie kontrolne za trzy tygodnie. Z wynikiem badania należy udać się do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...