Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza w ciąży


Gość kk79

Rekomendowane odpowiedzi

witam! czy ktoś miał podobne doświadczenia? 13lat temu przebyłam toxoplazmoze, obecnie jestem w 13tyg ciąży . w 9 tyg zrobiłam badanie, wyniki IgG 421 dodatnie, IgM 1,41 dodatnie,awidność niska lekarz przepisał Rovamicine 3x1 non stop. Dzis odebrałam ponowne wyniki zrobione po 3 tyg i wyniki : IgG 135 dodatnie, IgM 0.63 wynik watpliwy. Czy ktoś sie orientuje w tym temacie? Lekarz zlecił badanie prenatalne test podwójny i antybiotyk do końca ciązy. inny lekarz mi powiedzial, że dziwna sytuacja bo jesli kiedyś przechorowałam toxo to nie ma ryzyka dla płodu, to skąd ta niska awidność??

Odnośnik do komentarza

Witam! W 7 tygodniu ciąży zrobiłam test na toksoplazmozę, wynik wyszedł pozytywny IGM 1,580 S/CO. Obecnie jestem w 11 tygodniu, lekarz ginekolog kazał powtórzyć badanie IGM, dodatkowo zlecił IGG. Oby dwa wyniki wyszły dodatnie. IGM 1,400 S/CO, IGG 51,4 IU/ml. Z wynikami mam przyjść dopiero za dwa tygodnie. Boję się,że to wszystko trwa zbyt długo i powinnam dostać już jakieś leki. Czy mam robić test na awidność? Jestem zestresowana tym, że lekarz gin. jeszcze nic nie zdecydował. Boję się o dziecko! Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży i właśnie tj. 11/12 br. wykryto u mnie toxoplazmozę (IgG 416,5 IU/ml. i IgM dodatni) Naczytałam się o tym mnóstwo w internecie, ale tak naprawdę jestem strasznie rozbita bo nie wiem co dalej. Lekarz prowadzący skierował mnie do poradni chorób zakaźnych, ale tam muszę czekać kolejny tydzień. Pytałam się lekarza dlaczego nie zacznie odrazu mnie leczyć, a on przytoczył mi regułki, że wpierw za 3 tygodnie muszę powtórzyć badania. Nie wiem tez czy miałam objawy bo w sumie były 2 dni, kiedy strasznie bolało mnie gardło, ale wyleczyłam je domowymi sposobami. Węzeł szyjny lewy mam powiększony bardzo długo, jeszcze przed ciążą. Tak naprawdę nie wiem kiedy mogłam złapać tą straszną chorobę, ale z tego co czytałam lepiej by było gdybym miała ją przed ciążą. Lecz czy to możliwe przy takich wynikach? Bardzo to przeżywam, nie chce mi się jeść, spać, ciągle myśle o tym czy jeżeli donoszę to dziecko to czy będzie zdrowe, czy też najprawdopodobniej nie?

Odnośnik do komentarza

Witam!

Licze na Wasza pomoc w analizie wynikow. Obecnie jestem w 28 tygodniu ciazy i jak do tej pory wszysto przebiegalo ksiazkowo ..do czasu gdy poszlam na kolejne badania toksoplazmozy IgM.
28.08.2012
Igg 0,10
wynik ujemny <1.6<br /> IgM 0,070
wynik ujemny<0.50<br />
7.01 .2013
Igm 1.11 gdzie reaktywne>1

Lekarz nie zlecil wykonania Igg

Dzis po wizycie u ginekologa i objrzeniu wynikow lekarz przepisal antybiotyk Rovamyci . Osobiscie wyniki te nie daja mi spokoju .. chcialabym powtorzyc badania .. Czy jestem chora na toksoplazmoze czy dziecko juz sie zarazilo?? czy moge wykonac badnia by wykluczyc te straszna choroba u mojej dzidzi ??? prosze o odp. :(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak właściwie wynik przeciwciał IgM powinno się oceniać w zestawieniu z wartością IgG. Niestety nie wiem jednak z jakiego powodu IgG nie zostało wykonane. Zdecydowanie powinna Pani zatem ponownie wykonać badanie - IgG i IgM. Ze względu jednak na fakt, że przeciwciała w klasie IgM są dodatnie, ryzyko świeżego zakażenia jest bardzo duże, więc do czasu otrzymania wyników i ponownej konsultacji z lekarzem proszę stosować zalecone leczenie. Proszę także pamiętać, że prawidłowe leczenie zmniejsza ryzyko zakażenia dziecka.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 25 lat i jestem w 6 tygodniu ciąży, nie byłam jeszcze na wizycie (mam dopiero za tydzien) i strasznie się boje, ponieważ zjadlam parę liści sałaty że sklepu której nie umylam... Czy jest duże prawdopodobieństwo, że się zaraziłam, czy okres zimowy również przyczynia się do większej zachorowalnosci??? Strasznie się boję...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...