Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przy chorobach tarczycy


Gość gogo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam problem. Jestem chora na tarczycę. Najpierw miałam nadczynność bo tsh- 0.005 a potem od leków kiedy wzrosła przeszła w niedoczynność. Nigdy nie miałam regularnie okresu. Czasem nawet do 3 miesięcy. Kiedy zaczełam brać leki na tarczycę czyli grudzien 2010 od tego momentu miałam regularnie przez 3 miesiące- 10 GRUDZIEN 2010- 6 dni, 10 STYCZEŃ 2011- 6 DNI, 9 luty 2011- 6 DNI. Ok. potem przestałam brac leki na tarczyce poniewaz jak juz pisałam Tsh szybko wzrosło, więc lekarz mi odradził brac leki. Ciekawy był czy po odstępie kilku tygodni TSH bedzie spadac, co się bedzie działo. Wizyte mam za 2 tyg dopiero do endokrynologa z badaniami. W marcu dostałam okres dopiero 30 i trwał do 4 no 5 kwietnia 2011. Z 6 na 7 kochałam się z chłopakiem i niestety spadła nam prezerwatywa :( podczas drugiego razu. I tu jest problem bo nie wiem co robić:(( Czy to były dni płodne?? Nawet nie wiem jak obliczyć te dni sobie jak ja mam tak ,, dziwacznie okres" do tego problemy z tarczycą. To sa szanse na ciąże?? Oby nie:( Sądzę, że ktoś tutaj mi pomoże, doradzi. Bardzo o to proszę:(

Odnośnik do komentarza

Mam 24 lata i obecnie niedoczynnosc tarczycy. Okolo 5 lata temu moja choroba zaczela sie od nadczynnosci. Po dwuch latach brania lekow obiawy ustaly a hormony byly w normie. Po roku od odstawienia lekow nastapil nawrot choroby w postaci niedoczynnosci. Chciala bym miec dziecko z mezem i zastanawiam sie czy odkladanie tego moze byc ryzykowne. Czy w przyszlosci moga byc jakies komplikacje z zajsciem w ciaze czy powinnam o tym myslec? Czy lepiej dla mnie i dla dziecka bedzie zrobic to jak najszybciej czy poczekac czy moze nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...