Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia rozwoju a autyzm


Gość pata28

Rekomendowane odpowiedzi

mam córkę 3,5 roku ma stwierdzone całościowe zaburzenia rozwoju-autyzm dz. jest dzieckiem pogodnym, uśmiechniętym porozumiewa się różnymi sposobami oprócz mowy, potrafi dobrze sprecyzować o co jej chodzi,nie ma objawów wycofywania się. ale posiada kilka cech autyzmu np machanie rączkami, bunt jak ma wykonywać polecenia no i ograniczone rozumienie mowy. chodzi mi o to że nie do końca zgadzam się z diagnozą. raczej pasowałoby mi stwierdzenie u niej cech autystycznych.

Odnośnik do komentarza
Gość lilus83gth

Witam Cie ja mam podobny problem mam juz prawie 5 letniego synka i tez stwierdzono autyzm jak mial 2 latka i podobnie jak u ciebie synus jest bardzo pogodny uwielbia sie przytulac rozumi co do niego mowie tylko z ta jego mowa jest duzo gorzej moze powiem tak ze jakby mowil choc troche nigdy bym nie podejrzewala ze ma autyzm...

Odnośnik do komentarza

Drogie mamy,musicie tez wiedziec jedno ze taka diagnoza daje szanse waszemu dziecku na terapie, poniewaz gdyby wpisano cechy autystyczne to zadna terapia nie nalezalaby sie waszemu dziecku. Musialybyscie szukac prywatnie terapeutow a i tak zeby dziecko gdziekolwiek zaczelo musi miec orzeczenie. Wedlug mnie jest tak jak byc powinno ze strony medycznej a to ze dzieci umieja wiecej to tylko sie cieszyc

Odnośnik do komentarza

Witaj , bo wlasnie tak jest u tych dzieciakow. Ja tez nie moglam uwierzyc ze moj wnuk ma Autyzm, tez ma dzis 5 lat, i to co osiagnelismy w ciagu 2 lat nie miesci sie w glowie. Nie mowil nic tylko cos tam w swoim jezyku paplal, dzis pieknie mowi zdaniami, zadaje pytania az trudno uwierzyc ale tak jest naprawde. Wiele nerwow, sil i ciezkiej mozolnej pracy ale poparte sukcesami , oby tak dalej. Tobie rowniez zycze wytrwalosci, cierpliwosci i duzo sil bo warto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...