Skocz do zawartości
Forum

Szkodliwość pracy w ciąży


Gość Neti1989

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 miesięcy mieszkam w Australii z mężem. Moja ostatnia miesiaczka była 4 marca mój cykl trwa ok 30 dni. W dni plodne kochalam się z mężem- był to stosunek przerywany jednak zanim zdążył wyjść trochę spermy zostało w środku. Obecnie od 2 dni nie mam okresu i mam nadzieje ze to ciąża. Jednak dzień przed terminem spodziewanej miesiaczki test wyszedł negatywny... Jakie jest prawdopodobienstwo, ze jestem w ciazy? Wydaje mi się ze mogę być w ciąży, jednak mam wątpliwości co do mojej pracy. W Australii pracuje jako sprzątaczka i na codzień wdycham dużo środków czystości które są na bazie amoniaku. Boje się ze może to zaszkodzić... Bardzo popularnym środkiem czystości jest tutaj wybielacz o bardzo ostrym zapachu. Czy użycie maski ochronnej ( takiej jak używają lekarze) będzie dla mnie bezpieczniejsze? Muszę także nosci np wiadro z duża ilością wody, i odkurzacz noszony na plecach wazacy ok 3 kg czy to rownież może zaszkodzić dziecku? Czego powinnam unikać i jak o siebie dbać?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

W ramach potwierdzenia braku ciąży warto wykonać laboratoryjne badanie na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Opary amoniaku mogą szkodliwe dla płodu. Używanie maseczki ochronnej na pewno ograniczy ilość wdychanych oparów, lecz nie wyeliminuje ich całkowicie. W ciąży niewskazane jest również dźwiganie oraz zbytnie forsowanie się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...