Skocz do zawartości
Forum

Objawy ciąży mimo stosowania krążka


Gość ewe_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nurtuje mnie pewien problem. Od miesięcy używam razka. To jest moja drugi cykl, w którym nie występuje krwawienie z odstawienia. W zeszłym miesiącu pojawiły się jedynie brązowe plamienia. Oprócz tego zrobiłam się strasznie senna (w poprzednich ciążach bardzo mi towarzyszyła senność), mam uczucie bolesności i obrzęku piersi. Do tego od tygodnia mam podwyższoną temperaturę ciała (37,2) a nie jest to związane z przeziębieniem! Zrobiłam niedawno test ciążowy i wynik jest negatywny. Czy powinnam się obawiać, że jestem w ciąży? Umówiłam się już do lekarki swojej, ale każda godzina w tej niepewności trwa wieki. Obawiam się zajścia w ciąże odkąd dowiedziałam się że antykoncepcja hormonalna może mieć obniżone skuteczne działanie u osób z wagą większą niż 85kg (niestety ważę więcej dlatego lekarka zaleciła ring zamiast tabletek). Proszę bardzo o szybką odpowiedź, czy jest szansa, żebym zaszła w ciąże mimo Nring i negatywnego wyniku testu? Dodam jeszcze, że nie zdarzyło mi się żeby wypadł itp Czy moje objawy mogą być po prostu skutkiem ubocznym hormonalnych środków? A może to zwiastun jakiejś kobiecej choroby? Z góry dziękuję za konsultację i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Stosowanie każdej metody antykoncepcyjnej wiąże się z ryzykiem zajścia w ciążę. Prawidłowo wykonany test ciążowy powinien być wiarygodny. Dla pewności warto wykonać badanie laboratoryjne na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Twoje objawy mogą być związane zarówno z wahaniem poziomu hormonów jak i zmianami w obrębie narządów układu płciowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...