Skocz do zawartości
Forum

Nagłe zmiany nastrojów u dziecka


Gość elina09

Rekomendowane odpowiedzi

mój syn ma nie całe 3 latka jestem młoda mama więc nie wiem czy zachowanie mojego syna jest naturalne ale czasami to się o niego aż boję jest dzieckiem wesołym aż za bardzo ciągłe się śmieje,ma dziwne zmiany humoru raz jest wesoły je obiadek a tu nagle leci mu łyżeczka na ziemie i zaczyna płakać,krzyczeć,dostaje histerii ale sie nie zawiesza i nie ma żadnych tików z jego zachowania wynika że nie umie usiedzieć na miejscu,nie umie się sam zabawić mimo że już nie raz człowiek próbował go do tego skłonić, szybko się nudzi jedna rzeczą, buzia mu się nie zamyka w ogóle jest dzieckiem uczynnym wszystko by wszystkim przynosił,zanosił,zamiatał itp.a jak coś mu z tym nie wyjdzie lub ktoś go wyprzedził to krzyczy i płacze czasami tryska takim pokładem Energi że nie wiem jak ja rozładować(skacze,biega,nawija i buzia mu się nie zamyka a dokładnie tego się nie da opisać) są chwile że np.je śniadanie,trochę zostawił i kazał dać pieskowi te resztki ale po chwili wybucha płaczem i krzykiem że Sara mu zjadła parówki,ze ja jej dałam i że ja mam mu oddać parówki i trudno jest go uspokoić.on jest jak na swój wiek jest bardzo mądrym dzieckiem które dużo rozumie,ale jeżeli dołazi do zabronienia mu czegoś to z tym są problemy.zaczyna się zachowywać jak by był głuchy,trudno jest mu co ktokolwiek wytłumaczyć bo po chwili zmienia temat rozmowy.jest jedynakiem le mieszkam z rodzicami i rodzeństwem więc nie jest rozpieszczany.

Odnośnik do komentarza

Witaj, jeśli jesteś zaniepokojona zachowaniem dziecka, może warto dla uspokojenia samej siebie udać się na wizytę do psychologa z małym. Specjalista zaobserwuje zachowanie malucha i stwierdzi, czy malec rozwija się prawidłowo i czy jego zachowanie nie budzi zastrzeżeń. A być może to kwestia pewnych błędów wychowawczych, z których nie zdajesz sobie sprawy? Psycholog pomoże poradzić sobie również z tym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam
też nad tym myślałam i powiem szczerze nie zdziwiła bym się gdyby to miało coś wspólnego z wizytami u psychologa bo u mnie w rodzinie jest siostra która musi jeździć do psychologa bo jest nadpobudliwa i takie sprawy z tym związane.
jak na razie dostałam skierowane do neurologa z synem a wtedy neurolog zadecyduje co z nim zrobić.
bo mój syn urodził się 16 dni po terminie,ze względu na lekarzy którzy mnie nie chcieli wziąśc do szpitala a gdy się urodził to były same komplikacje :zmartwicowienie płodu,nie chodził tak jak powinien,częste choroby,podejrzenie o astmę,refluks żołądka a teraz jeszcze popsuty wzrok i celiakia.więc możliwe że te jego zachowanie może mniej podłoże głębiej niż w złym wychowaniu.no nic dowiemy się co mi neurolog powie ale dziękuje za pani rade.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

a może go za bardzo rozpuściliście. Jesli dziecko cały czas miało was pod ręką, nigdy nie zostawał sam to teraz trudno mu zrozumieć co i jak i w ogóle dlaczego on ma siedzieć sam, skoro zawsze ktoś się z nim bawił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...