Skocz do zawartości
Forum

Badania po dwóch poronieniach


Gość martasrz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martasrz

Dzień dobry! opiszę swoją 'historię" mam 23 lata. Cykle mam 32 dniowe, krwawienie trwa 7 dni, miesiączkuje od 11 roku życia. zdrowo się odżywiam nigdy nie paliłam, i nie pije alkoholu. Okazyjnie raz na pół roku kieliszek wina. Pragnęliśmy z mężem dziecko. Kiedy się zdecydowaliśmy w pierwszym cyklu starań, zaszłam od razu w ciążę. Cieszyłam się, że tak szybko jednak 38 dc dostałam plamienia, szybko konsultacja z lekarzem prowadzącym lekpodjęzykowa 3x2. Uwidoczniona akcja serca dawka leku 2x1. Następne plamienie 11 tc - szpital - ciąża obumarła. Indukcja poronienia i zabieg - wyłyżeczkowanie. Szybko wróciłam do formy. Zrobiłam badania; TSH - w normie, przeciwciała kardiolipinowe IgA - nisko pozytywny, IgM - ujemny, IgG - ujemny wirus cytomegalii igG>250, igM - ujemne, toxoplasmoza- IgG dodatni, IgM ujemny Byłam bardzo pozytywnie nastawiona, na kolejną ciążę. Mój lekarz prowadzący powiedział, że jestem zdrowa i nie potrzebnie robiłam jakiekolwiek badania oraz, że mam się starać 3 miesiące po zabiegu. Zaczęłam prowadzić NPR mierzyłam temp. wszystkie miesiączki po zabiegu były prawidłowe, tzn. skok temp, owulacja, prawidłowa długość fazy lutealnej. Po 4 cyklach zdecydowaliśmy, że chcemy spróbować, znowu się udało za pierwszym razem pozytywny test ciążowy 17 marca, do lekarza poszłam dość szybko w dniu spodziewanej miesiączki, żeby wypisał mi dr receptę. dostałam 2x1 podjęz. drugą wizytę miałam mieć wczoraj, czyli 24 marca jednak pojechałam do szpitala z krwawieniem. Krwawienie wystąpiło w tym samym dniu cyklu co w pierwszej ciąży 38 dc. USG wykazało wczesne poronienie samoistne, 5tc dzisiaj 25 marca zostałam wypisana, i mam się zgłosić do lekarza na kontrolne USG po tygodniu. Mam pytanie jakie badania mogłabym jeszcze zrobić? Jestem w trakcie szukania nowego lekarza, z każdym poronieniem szanse są coraz słabsze, czy w ogóle mam szanse jeszcze zostać matką? z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Szanse na pewno są. Musisz udac się do jakiegoś sprawdzonego specjalisty, najlepiej poczytaj opinie o lekarzach w internecie. lekarz musi szczegółowo prześledzić Twoje ciąże, bo wygląda na to, że dokłądnie w tym samym momencie coś idzie nie tak. To raczej nie przypadek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...