Skocz do zawartości
Forum

Chudnięcie w ciąży


Gość Sander32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sander32

Witam.
Jestem w 14 tygodniu ciąży. Przed ciążą ważyłam 83 kg a w tym momencie ważę już 81. Przed ciążą mimo dużej ilości roweru i ćwiczeń miałam problemy ze zrzuceniem tej wagi. Mam problemy z kręgosłupem i nie mogłam wykonywać każdych ćwiczeń jedynie takie nie obciążające kręgosłupa. Teraz ograniczam ćwiczenia jedynie do raz w tygodniu i to tylko takie, które można w ciąży robić i tylko na kręgosłup.

Na początku jak poszłam do lekarza to powiedział żebym starała się pilnować zachcianek w ciąży z uwagi na problemy z kręgosłupem i żeby nie przytyć za mocno. Jadłam tak jak normalnie jadłam wcześniej tylko że z ta różnicą że posiłki mniejsze ale po 7, 8 razy dziennie i wychodziło na to samo, dochodziło jeszcze podjadanie a nawet się skuszam częściej na słodycze co mi się wcześniej nie zdarzało. Badania hormonalne i cukier mam w porządku. Nudności były ale bez wymiotów. Jak byłam u lekarza tydzień temu to było tylko 1 kg na minusie i powiedział żeby się tym nie martwić, bo dziecko sobie z organizmu pobiera to co trzeba i że pewnie zmieniłam trochę jadłospis. Ale teraz już jest kolejny kg w dół.

Czy któraś z was tak miała, że zamiast przybierać na wadze to ją traciła? Czy powinnam się martwić tym i może skonsultować z innym lekarzem czy może faktycznie nie ma powodów do niepokoju? Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza

Chudnięcie na początku ciąży, jeśli wyniki masz w normie, to nie musi być nic złego. Niedługo powinnaś zacząć lekko przybierać na wadze, kiedy dziecko będzie coraz większe. Może należysz do tych szczęśliwych kobiet, które w ciąży nie tyją, a dodatkowa waga to tylko waga dziecka, wód płodowych etc. i po porodzie nie będziesz miała zbędnych kilogramów.

Odnośnik do komentarza
Gość Sander32

Dzięki. Trochę mi ulżyło. Wszędzie piszą że w tym czasie powinnam przytyć już przynajmniej te 2 kg a tu zamiast przytyć to straciłam.

Oczywiście, że bym wolała przytyć jak najmniej, bo i tak mi już zapowiadają że będę miała problemy z kręgosłupem, ale nie kosztem dziecka. Lekarz też niby mówił, że wyniki dobre i żeby się nie martwić. Staraliśmy się z mężem kilka lat i teraz wszystkim się martwię :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...