Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testu beta HCG z krwi


Gość anonimkaa222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 20.01.2013 r. , odbyłam niezabezpieczony stosunek. Wykonałam potem 3 testy na hcd 9 i 11 i 16 dnia po stosunku, wszytkie wskazywały hcg 2. W terminie przewidywanej miesiączki nie dostałam jej. Udałam się do ginekologa który przepisał mi lek duphaston i dwa dni pożniej dostałam miesiączki, sprawa jednak nadal nie dawała mi spokoju. W dniu 16. 02. czyli ok 27 dni po stosunku znowu wykonałam badanie hcg, wynik2. Boli mnie na brzuch i piersi. Mam wiec pytanie, czy okres który miałam mógł być tylko wynikiem przyjmowania hormonu? Było on mniej obfity i mniej bolesny niż zwykle. czy badanie hcg jest już wiarygodnie 27 dni po stosunku? Kiedy ewentualnie mogłabym je powrórzyć aby na 100 % wykluczyć ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
16 i 20 dnia po stosunku zrobiłam płytkowe testy ciążowe z moczu oraz 21 dnia test z krwi beta hcg. Wyniki we wszystkich przypadkach były negatywne. Czy jest jakakolwiek możliwość, aby ciąża mimo wszystko była obecna?

Odnośnik do komentarza

~monada
Witam serdecznie!
16 i 20 dnia po stosunku zrobiłam płytkowe testy ciążowe z moczu oraz 21 dnia test z krwi beta hcg. Wyniki we wszystkich przypadkach były negatywne. Czy jest jakakolwiek możliwość, aby ciąża mimo wszystko była obecna?

Witam!
Jeśli wszystkie wyniki, zarówno testów płytkowych jak i hormonu beta-hCG z krwi były negatywne, bez wątpienia nie jest Pani w ciąży. Nie ma zatem żadnego sensu, by powtarzać badania.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam pytanie. Bardzo sie denerwuję.
Ok 04.03.2013 miałam okres i przyjełam 4 tabletki anty. Niestety złapałam paskudna grypę i zapomniałam przyjąć kilka tabletek więc zostawiłam to opakowanie i z chłopakiem sie nie zabezpieczaliśmy. Okres spóźniał się więc zrobiliśmy testy na jednym wyszła"chyba" bladziusieńka" druga kreska. Ale kiedy chcieliśmy zrobić badanie z krwi pojawiło sie krwawienie. Myślałam, że to okres, ale tak jakby go nie było plamienie jest bardzo delikatne przy czym brzuch boli. dla spokoju zrobiliśmy test z krwi i wyszlo B-hcg 7,5 a norma w lab (0-3). Czyli podwyższone. byłam dziś u gin, ale niestety mówi że za wcześnie by coś stwierdzić. Czy jezeli powtórze badanie po dwóch dniach cos się wyjasni? bardzo się stresujemy. Liczę na szybką odpowiedź,!

Odnośnik do komentarza
Gość codalejcodalej

to nie pani doktor chyba ze kontaktowalas sie z jakims.
nie chce sie wypowiadac za lekrza beta to najb czule badanie pod wzgledem ciazy, wiec jezeli spadla to raczej nic z tego ale upewnij sie pojdz do ginekologa niech ci powi opowie o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Gość Kingggaaa88

Witam, mam pytanie związane z dniami płodnymi. Miesiączke mam co 26 dni ( od 2 miesięcy) wczesniej byla co 25 dni, trwa 5-6 dni. Ostatnia miałam miesiączke 14 kwietnia, uprawiałam sex bez zabezpieczenia 23 kwietnia. Czy jest prawdawdopodobieństwo ciąży? Od 3 dni bolą mnie dziwnię jajniki jakby pulsowały. Przed wytryskiem zdążył mój chłopak wyjść ze mnie ale tej nocy odbyły się 2 stosunki przerywane czy jest możliwę zapłodnienie bez wytrysku w pochwie ? Czy jest prawdawdopodobieństwo ciąży? w jakich dniach mam owulacie i dni płodne po wyzej podanych informacjach. BArdzo byłabym wdzięczna za odpowiedz jak najszybciej :(. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość kyrielejson

skoro uprawialas sex bez zabepieczenia ryzyko jest duze, jak sama wiesz z zabezpieczeniem tez nie ma stoprocent pewnosci.
wykonaj test, ja osobiscie nie ufam absolutnie testom z moczu wiec jesli masz mzolwiosci finansowe idz do lab i wykonaj beta hcg powtorz za dwa dni. i zobaczzysz.

Odnośnik do komentarza
Gość tellmewhy

tak jak napisalam w temacie, czy jest miarodajne beta hcg 4 miesiace po stosunku. przy bardzo nueregularnych cyklach. mialam okres od tamtej pory jednakze byl bardzo skapy w wiekszosci plamienie. wynik wyszedl <0,100. czyli negatywny dla ciazy. czy moge juz byc spokojna?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...