Skocz do zawartości
Forum

Wzmożone napięcie mięśniowe u dziecka


Gość izabela8989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość izabela8989

witam mam taki problem moja córeczka ma wzmożone napięcie mięśniowe asymetrie ciała i wyprostną dodam że była przyduszona podczas porodu poród był naturalny miała 4 pkt w skali apgaru moja córeczka ma obecnie 5 i pół msc chciała by już siedzieć ale nie może chodzimy na rehabilitacje dwa razy w tygodniu ale co mnie martwi to że wygina się w jedną stronę leżąc na plecach wraz z główka boję się że jej to nie minie i będzie krzywa ćwiczymy metodą bobatch ale co jeszcze mnie martwi mało gaworzy czasem po krzyczy ale dużo stęka nie śmieję się głośno leżąc na brzuszku obraca się tylko na jeden bok nie wiem czy to przez to że ma uleżaną lewą stronę to jest moje pierwsze dziecko i bardzo się martwię ,dodam że jedną roczkę ma ciągle wyprostowaną a drugą blisko siebie krzywi mi usteczkami zawsze w prawo czy ta asymetria jej minie do jakich specjalistów muszę się udać bo chciałabym prywatnie a nie na kase chorych z góry dziękuję pewnie dużo pani nie opowiedziałam ale po prostu nigdy nie znalazłam się w podobnej sytuacji i nie wiem jak mam to pani opisać

Odnośnik do komentarza

Droga Pani przede wszystkim rehabilitacja, nie tylko 2 razy w tygodniu, prosze podejrzec i robic w domu to samo, opieka neurologa i to narazie na tyle, dzieciak jest bardzo maly a i 4 punkty Apgar tez nie duzo ale nie takie dzieci wychodzily na prosta. Prosze przekladac mala na drugi boczek , kapac w krochmalu i ziolach wzmacniajacych, sa to stare metody ale prosze mi wierzyc naprawde dobre, Pani bliskosc dziala na dziecko uspakajajaco wiec trzeba duzo mowic i usmiechac sie , mala to czuje, ale tak jak juz pisalam cwiczenia i masaze to pierwsza najwazniejsza rzecz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...