Forum Ciąża i dziecko

Wynik badania przeciwciał HCV w ciąży

~senninha

~senninha

Witam, mam wiele pytań, ponieważ martwi mnie bardzo wynik badania p/ciał HCV, który dostałam wczoraj z wypisem ze szpitala. Obecnie jestem w 25 tc, a wynik badania to: P/CIAŁA HCV 2.32 [S/CO]. Dostałam skierowanie do poradni hepatologicznej i niestety nie ma znaczenia to, że jestem w ciąży - pierwszy wolny termin wyznaczono mi na wrzesień. A termin porodu mam na 3 lipca... Nie wiem już co robić. Czy wykonać badanie na własną rękę, by sprawdzić ich wartość i skonsultować się z lekarzem prowadzącym? A może jest tak, że wynik tego badania w ciąży może być zafałszowany? Bardzo proszę o jakieś rady, bo nie mam pojęcia co mogę zrobić. I nie wiem czy jest sens robić ponowne badanie w tak krótkim odstępie czasu, czy nie ma to znaczenia? Spróbuję poszukać gdzieś prywatnej przychodni. Może tam nie będzie takich terminów. Jednak będę wdzięczna za odpowiedź.

~Anfa

~Anfa

Stosuję dietę, pomimo tego mój cukier w godzinę po śniadaniu bardzo wzrasta. Na czczo jest w granicach 80-95. Po śniadaniu ok 170. Przed obiadem i kolacją 75-90, w godzinę po obiedzie i kolacji 100-140. Dlaczego po śniadaniu cukier tak rośnie skoro jem tylko kromkę chleba orkiszowego lub razowego z wędliną, bez masła. Jak go mogę obniżyć po śniadaniu?

~justyna2121

~justyna2121

Jestem w 8 miesiącu ciąży. odebrałam własnie wyniki i w biochemii mam niskie białko całkowite 5,90 g/dl . Badanie ogólne moczu wyszło mi ze mam leukocyty 1-2 wpw . Barwa moczy brązowa. Czy to oznacza jakiś stan zapalny

~Beata Kłoczko

~Beata Kłoczko

Porozmawiaj o tym z lekarzem. Specjalista powinien Ci cos poradzić.

~Anfa

~Anfa

Dziękuję za sugestię. Może dziś uzyskam jakąś odpowiedź u lekarza do którego idę na konsultację. Bo lekarka do której wysłał mnie ginekolog wydaje mi się jakoś mało kompetentna. Od razu zaleciła mi brać kilka jednostek insuliny trzy raz dziennie. A ja samą dietą jestem w stanie obniżyć sobie cukier. Rano wypróbowałam innego sposobu: zjadłam chleb z pomidorem. Cukier miałam 150 po 1 godzinie. Może dzisiaj Pani doktor jakoś inaczej na to spojrzy i coś zasugeruje.

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witam!
Wartości obniżone białka całkowitego mogą być spowodowane przez:
- niedostateczną podaż białka (wadliwe żywienie, niedożywienie, jadłowstręt, dieta ubogobiałkowa),
- upośledzenie wchłaniania białka z przewodu pokarmowego, nadmierna utrata białka przez przewód pokarmowy (enteropatia wysiękowa, przewlekłe stany zapalne jelit),
- nadmierna utrata białka przez nerki (zespół nerczycowy),
- nadmierna utrata białka przez skórę (oparzenia, stany zapalne skóry z wysiękiem),
- nadmierna utrata białka przez płuca (rozstrzenie oskrzeli),
- przewlekłe krwawienie z różnych narządów,
- niedostateczna synteza białka (stany uszkodzenia miąższu wątroby),
- wzmożenie katabolizmu białka (posocznica, nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe).
Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą położnikiem, który oceni potencjalną przyczynę problemu.
Barwa moczu nie wskazuje na stan zapalny, a raczej świadczy o dużym zagęszczeniu moczu.

~DoctorQuinn

~DoctorQuinn

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witam!
Po pierwsze ze względu na ciążę, wynik rzeczywiście może być fałszywie dodatni. Po drugie warto byłoby powtórzyć badanie w innym laboratorium. Nie można bowiem stawiać żadnej diagnozy na podstawie tylko jednego wyniku. Zdecydowanie proszę jednak nie bagatelizować problemu i nie zwlekać do wyznaczonego w poradni terminu.