Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania przeciwciał HCV w ciąży


Gość senninha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość senninha

Witam, mam wiele pytań, ponieważ martwi mnie bardzo wynik badania p/ciał HCV, który dostałam wczoraj z wypisem ze szpitala. Obecnie jestem w 25 tc, a wynik badania to: P/CIAŁA HCV 2.32 [S/CO]. Dostałam skierowanie do poradni hepatologicznej i niestety nie ma znaczenia to, że jestem w ciąży - pierwszy wolny termin wyznaczono mi na wrzesień. A termin porodu mam na 3 lipca... Nie wiem już co robić. Czy wykonać badanie na własną rękę, by sprawdzić ich wartość i skonsultować się z lekarzem prowadzącym? A może jest tak, że wynik tego badania w ciąży może być zafałszowany? Bardzo proszę o jakieś rady, bo nie mam pojęcia co mogę zrobić. I nie wiem czy jest sens robić ponowne badanie w tak krótkim odstępie czasu, czy nie ma to znaczenia? Spróbuję poszukać gdzieś prywatnej przychodni. Może tam nie będzie takich terminów. Jednak będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Stosuję dietę, pomimo tego mój cukier w godzinę po śniadaniu bardzo wzrasta. Na czczo jest w granicach 80-95. Po śniadaniu ok 170. Przed obiadem i kolacją 75-90, w godzinę po obiedzie i kolacji 100-140. Dlaczego po śniadaniu cukier tak rośnie skoro jem tylko kromkę chleba orkiszowego lub razowego z wędliną, bez masła. Jak go mogę obniżyć po śniadaniu?

Odnośnik do komentarza
Gość justyna2121

Jestem w 8 miesiącu ciąży. odebrałam własnie wyniki i w biochemii mam niskie białko całkowite 5,90 g/dl . Badanie ogólne moczu wyszło mi ze mam leukocyty 1-2 wpw . Barwa moczy brązowa. Czy to oznacza jakiś stan zapalny

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za sugestię. Może dziś uzyskam jakąś odpowiedź u lekarza do którego idę na konsultację. Bo lekarka do której wysłał mnie ginekolog wydaje mi się jakoś mało kompetentna. Od razu zaleciła mi brać kilka jednostek insuliny trzy raz dziennie. A ja samą dietą jestem w stanie obniżyć sobie cukier. Rano wypróbowałam innego sposobu: zjadłam chleb z pomidorem. Cukier miałam 150 po 1 godzinie. Może dzisiaj Pani doktor jakoś inaczej na to spojrzy i coś zasugeruje.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Wartości obniżone białka całkowitego mogą być spowodowane przez:
- niedostateczną podaż białka (wadliwe żywienie, niedożywienie, jadłowstręt, dieta ubogobiałkowa),
- upośledzenie wchłaniania białka z przewodu pokarmowego, nadmierna utrata białka przez przewód pokarmowy (enteropatia wysiękowa, przewlekłe stany zapalne jelit),
- nadmierna utrata białka przez nerki (zespół nerczycowy),
- nadmierna utrata białka przez skórę (oparzenia, stany zapalne skóry z wysiękiem),
- nadmierna utrata białka przez płuca (rozstrzenie oskrzeli),
- przewlekłe krwawienie z różnych narządów,
- niedostateczna synteza białka (stany uszkodzenia miąższu wątroby),
- wzmożenie katabolizmu białka (posocznica, nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe).
Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą położnikiem, który oceni potencjalną przyczynę problemu.
Barwa moczu nie wskazuje na stan zapalny, a raczej świadczy o dużym zagęszczeniu moczu.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Po pierwsze ze względu na ciążę, wynik rzeczywiście może być fałszywie dodatni. Po drugie warto byłoby powtórzyć badanie w innym laboratorium. Nie można bowiem stawiać żadnej diagnozy na podstawie tylko jednego wyniku. Zdecydowanie proszę jednak nie bagatelizować problemu i nie zwlekać do wyznaczonego w poradni terminu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...