Skocz do zawartości
Forum

Karmienie dziecka po półrocznym karmieniu wyłącznie piersią


Gość AnnaSky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry (przepraszam, ze bez polskich znakow, ale mam zagraniczna klawiature)
Karmilam corke przez 6 miesiecy wylacznie piersia. Corka ladnie rosnie (ok 9 kg w wieku 6 mc, a po urodzeniu nieco ponad 3kg). Teraz wprowadzam nowosci. Mam problem, bo wszedzie jest napisane co podawac w 5, potem 6 miesiacu, kiedy np. podawac gluten itp, a ja nie podawalam nic innego tylko mleczko. I czy teraz piwinnam wprowadzac pokarmy jakby to byl 7, 6 miesiac, czy 5? Nigdzie nie moge znalezc informacji, jak wprowadzac pokarmy, jesli przez pol roku dziecko bylo karmione tylko piersia. A poza tym, jesli dziecko ma ukończone 6 miesiecy, to znaczy, ze korzysta z jadlospisu na 6 czy 7 miesiac?

Druga kwestia to przejscie na mleczko modyfikowane, raz dziennie, przed snem. Wiem, ze wiele kobiet najdluzej karmi przed snem, ale dla mnie to karmienie jest najtrudniejsze. Powoli zwiekszam udzial mleka modyfikowanego z mlekiem z piersi. Wiem, ze mm nie mozna podawac wiecej, niz jest na opakowaniu. Ale jesli karmie mm potem piersia to nie wiem ile dziecko zjadlo. Dlatego nie wiem czy nie postepuje niepoprawnie... Dzis corka (6.5mc) zjadla 180ml mm i potem piers czyli razem wiecej niz 210. Nie chce, zeby jej zaszkodzil nadmiar, a z drugiej strony chce, zeby się najadla. Corka nie budzi się w nocy, jak sie naje wieczorem… Czy powinnam zrezygnowac z kamienia dodatkowego piersia i przejsc na odpowiednia dla jej wieku miarke (na opakowaniu mm jest napisane, ze to 210ml) Czy jesli corka nie będzie się najadala, mogę mieszac mleczko z kaszka? A jesli tak, to jaka kaszka jest najlepsza dla dziecka w jej wieku, karmionego dotychczas piersia? Kaszka manna, kleik, czy moze jakas inna…
Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Wprowadzaj posiłki tak jak dla 5 miesięcznego dziecka i patrz jak reaguje na nie. Co do mleka to ciężko mi powiedzieć. Ja od 5 miesiąca karmiłam już tylko mm. Ale moja córka piła zawsze tyle ich chciał a nie tyle ile było na opakowaniu wskazane. Co do kaszek to są kaszki po 4 miesiącu więc zacznij może od nich.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

skoro nie jadła nic prócz mleka to ja bym zaczynała od tych co są od 4 miesiąca, tak by nauczyć ją nowych smaków i pomału stopniowo wprowadzać nowe smaki i produkty.
Mleko możesz spokojnie mieszać z kaszką, kleikiem ryżowym czy kukurydzianym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...