Skocz do zawartości
Forum

Zbyt mały przyrost wagi u niemowlaka


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja corcia 2 miesiace wazy tylko 4000g urodzila sie z waga 2850w dniu wypisu miala 2670 po miesiacu 3700 karmiona przez pierwszy miesiac piersia od 2 miesiaca jest na nutramigenie kolki i skaza bialkowa przez drugi miesiac przybrala aledwie 300 gram dlaczego tak malo nasz lekarz nie widzi problemu mowi ze przybiera to jest wazne i tyle ale to jest strasznie malo tymbardziej ze w pierwszym miesiacu przytyla kilogram a tu teraz taka zmiana czy to moze byc ze zostalo zmienione mleko?

Odnośnik do komentarza
Gość mamalenki

Witam. mam zdaje się mały problem co. do wagi mojej trzy i pół miesięcznej córki. urodziła się z waga 4410g i mierzyła 60cm . teraz ma trzy. i pół miesiąca i waży 6140 i mierzy 68cm . karnie ja. wyłącznie piersią na. Żądanie. Od 20listopada do 2 stycznia przybrała tylko 1kg. Rozwija się prawidłowo bez zastrzeżeń. mam się martwić tą. waga?

Odnośnik do komentarza

Wiam, mam problem. Córkę urodziłam na początku stycznia, waga - 4000, dzis waży 4060. W międzyczasie spadła po porodzie do 3800, miedzywazenie w połowie stycznia 3900. Lekarz twierdzi ze zbyt mało. Karnie tylko piersią, mała nie płacze, nie marudzi, oznaki głodu ma co 3-4 godziny....mam się martwić? Juz się martwię :-(

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Roczniaka

Fizjologiczny spadek wagi po porodzie to norma. Tym się nie przejmuj. Może częściej ją karm np co dwie godziny? Jak leżałam w szpitalu to u mnie zalecenie było że co dwie godziny należy przystawiać dziecko do piersi. Grunt, że przybiera na wadzę a nie chudnie. Każde dziecko jest inne i inaczej będzie przybywało na wadze. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, rośnie, nie ma żadnych objawów chorobowych to najprawdopodobniej taka jest uroda. Wiem co mówię bo sama mam syna, który ma roczek i też kiepsko przybiera na wadze. Z tym że moj niestety od początku na butelce jest

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje że nie ma co się martwić mocno. Skoro jest jakiś przyrost wagi. No moja gwiazda po takim czasie przybrała 1,5 kg tylko że ona była na cycku i butli bo na wieczór zawsze brakowało mi pokarmu już. Tak jak pisze koleżanka wyżej spróbuj częściej przystawiać, choć wiem że czasem dziecko ma w nosie jedzenie i chce spać. A może spróbuj odciągnąć swój pokarm i podawać jej butelką bo może dziecko za mało wysysa pokarmu ale się męczy i zasypia.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...