Skocz do zawartości
Forum

ADHD a histeria


Gość Czaple

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 3,5 letniej Julii. Od dłuższego czasu zaobserwowałam ,że córka nie panuje nad swoimi emocjami. Staje się agresywna (bije mnie,gryzie,rzuca różnymi rzeczami,trzaska drzwiami ,tupie nogami itp.) Złości i obraża się (np.krzyczy "nie będę się z Tobą bawić"). W nocy często wybudza się z płaczem , a nawet histerią.Niekiedy ciężko ją uspokoić. Ważne: uczęszcza do przedszkola ,tam nie sprawia problemów. Jest jedynaczką i histerię odgrywa najczęściej w domu ,rzadko w innym otoczeniu. Proszę o poradę. Pozdrawiam.J.C.

Odnośnik do komentarza
Gość eleonora2

Być może mała zauważyła, iż histerią może wiele zdziałać i dlatego teraz coraz częściej terroryzuje swoich rodziców. Jeśli takie zachowanie będzie powtarzać lub nasilać, warto wybrać się na wizytę do psychologa dziecięcego, który poobserwuje zachowanie dziecka i udzieli rad jak zapanować nad histerią dziewczynki. Proszę pamiętać, że to normalne, iż małe dziecko nie umie panować nad swoim emocjami, jednak jeśli problem jest nasilony, warto wcześnie zainterweniować. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...