Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza a ciąża


Gość kataki

Rekomendowane odpowiedzi

chciałabym poprosić o pomoc w odczytaniu wyników badań krwi na toksoplazmozę toksoplazmoza IgG 248  IgM 1.07   IgG awidność 0,188, gdyż lekarz ginekolog, który prowadzi moją ciążę wyraził się o tej chorobie bardzo lakonicznie i nie udzielił mi żadnych informacji ani nie poradził co mam robić aby moje dziecko miało jak największą szansę urodzić się zdrowe. mój wynik krwi to: IgG metodą Elfa 248,0 IgM metodą CMIA 1,07 DODATNI + IgG - awidność 0,188 lekarz przepisał mi lek2 razy dziennie Jestem przerażona tą chorobą i wynikami krwi jakie mam

Odnośnik do komentarza
Gość manda1986

witam,
chcialam z mezem starac sie o dziecko i z tego powodu zrobilam badania na toksoplazmoze gdzies na poczatku marca, niestety wyszly dodatnie
IgG ilosciowo 63,7 dodatni (0,0-6,4 wynik ujemny, 6,4-9,9 wynik watpliwy, >=10,0 wynik dodatni)
IgM jakosciowo 1,02 dodatni (< 0,90 wynik ujemny, 0,90-0,99 wynik watpliwy, >=1,00 wynik dodatni)
poszlam z tymi wynikami do lekarza rodzinnego, ktory skierowal mnie do poradni chorob zakaznych twierdzac ze do zakazenia moglo dojsc niedawno
oczywiscie powtorzylam badania po 3 tygodniach ktore zlecono mi juz w zakaznym i igg wyszlo 75,2
pani doktor w zakaznym stwierdzila ze do zakazenia doszlo bardzo dawno oraz ze igg moze nieco sie roznic poniewaz to zalezy od laboratorium, gdyby bylo to swieze zakazenie igg musialoby wzrosnac kilkakrotnie
nie ma przeciwskazania do zajscia w ciaze
i teraz jestem w kropce, czy aby napewno
ma ktos moze jakies doswiadczenia w tym temacie
chcialabym dzidzie ale boje sie
a i czytalam ze igm dodatnie moze utrzymywac sie nawet 2-4 lat(moje nieco ponad normy), dlatego wazne jest igg i jezeli nie wzrasta to choroba jest juz przebyta
pani w zakaznym nie zastosowala zadnego leczenia
ponadto powiedziala ze temat toksoplazmozy mamy juz zamkniety
napiszcie
magda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...