Skocz do zawartości
Forum

Kiedy należy wykonać test ciążowy, żeby był poprawny wynik?


Gość margarit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel1923

Witam mam duzy problem .Moja dziewczyna ostatni raz miala okres 23 stycznia ,jej cykle sa nieregularne ale trwaja zazwyczaj 28-32 dni nie dluzej. okres powinien pojawic sie okolo23- 24 luty a dzis 11 marzec i dalej nic:( sex bez zapezpieczenia byl 12.02 oraz 28.02 ale nie doszlo do wytrysku,20 lutego z zabezpieczeniem .Zrobilismy 2 testy ciazowe pierwszy 2 marca a drugi 9 marca i wyszly negatywne .Jesli to ma jakies znaczenie to byla nad morzem w okresie 15.01-7.02 (zmiana klimatu) od 1.02-15.02 brala leki na zapalenie pecherza ,ciagle stresy w szkole i o okres .W dniach od 6.03-10.03 bolaly ja piersi .jakie jest prawdopodobienstwo ciazy??czy test 7 i 14 dni po terminie spodziewanej miesiaczki byl prawdziwy??prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Teraz najlepiej byłoby udać się do lekarza, aby sprawdził czy jest ciąża a jak nie sprawdził inne przyczyny braku okresu. Oczywiście wszystkie te czynniki, o których wspominasz mają wpływ na zatrzymanie miesiączki - stres, zmiana klimatu. Nie można jednak tego jednoznacznie określić jak jest w konkretnym przypadku Twojej dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Gość daniel1923

dzieki za odpowiedz mam pytanie jeszcze do ciebie jakbys mogla mi udzielic odpowiedzi:) do ginka udalemy sie dopiero w piatek bo wszedzie niema miejsc:( mozliwe jest ze po 7 i 14 dniach po spodziewanym okresie test sklamal??aha w niedziele 13.03 zrobila z porannego moczu i negatywny plytkowy od 6 dnia po zaplodnieniu QUICK VUE a to byl jej 18 dzien spoznionego okresu .zawsze spoznial sie kolo tygodnia to byla norma bo anemie zapomnialem o tym napisac.stezenie beta hcg nie powinno byc juz bardzo wysokie po 18 dniach?? moze zrobic beta hcg z krwi?? prosze pomoz:)::)

Odnośnik do komentarza

Ja bym uwierzyła testowi, zwłaszcza jak wspominasz o anemii. To właśnie anemię bym obwiniła za to opóźnienie. Testy ciążowe dają wiarygodny wynik jak się je wykona co najmniej 10 dni od stosunku. Badanie bHCG można wykonać nawet szybciej, bo 5-6 dni po, po miesiąca poziom hormonów może już nieco spać, ale i tak powinien wskazywać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Test powinien być wiarygodny już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki. Ponieważ domowe testy ciążowe mogą dawać fałszywie negatywny wynik, powinnaś wykonać test na obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi. W razie wątpliwości udaj się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...