Skocz do zawartości
Forum

Odczulanie w czasie ciąży


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem uczulona na trawy, zboża i trochę bylicę. Lekarz zaproponował mi odczulanie . Powiedział, że to ostatni dzwonek, żeby zdążyć w tym roku z przyspieszonym trybem odczulania. Wyliczyłam, że do połowy czerwca powinnam się uporać ze szczepieniami. Oczywiście, jeśli będę dobrze tolerować szczepionki. Problem w tym, że od czerwca chcemy z mężem zacząć starania o drugie dziecko. Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi jak wygląda odczulanie w czasie ciąży? Czy lepiej odczulać się metodą przedsezonową (czyli za rok kolejna seria szczepień i co się dzieje jak będę wtedy w ciąży) czy metodą całoroczną (czyli szczepionki przypominające co miesiąc do przyszłego roku)? Czy może lepiej odpuścić sobie odczulanie w tym roku? I drugie pytanie. Dostałam receptę na ..trawy, a z testów wyszły jeszcze bardzo mocno zboża. Czy na zboża powinnam się odczulać osobno? Czy po kilku latach odczulania na trawy zostanie mi alergia na zboża? Nie spytałam lekarza, bo dopiero po przegrzebaniu internetu nasunęły mi się te pytania :)

Odnośnik do komentarza

Uważam, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Najlepiej zrobisz, gdy spytasz lekarza. Ja też byłam odczulana i dobrze znosiłam terapię. Słyszałam, że w będąc w ciąży nie należy przyjmować żadnych leków. Nie wiem, jak się do tego ma się odczulanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...