Skocz do zawartości
Forum

Ból w kroczu w ciaży - czy to rwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 14 tygodniu ciąży. Po moim pierwszym badaniu USG przez brzuch następnego dnia zaczęło boleć mnie podbrzusze po lewej stronie, lewe biodro ale najbardziej boli mnie krocze ( ból jak rwa lub siniak, przy dotknięciu boli bardziej). Przed ciążą miałam problemy z rwą jednak w plecach, posladku i udzie zarówno prawym jak i lewym. Ból obecny jest bardziej w obrębie miednicy ale boli porównywalnie do stanu zapalnego rwy. Pierwszy dzień po badaniu miałam obolałe podbrzusze ( przez nie lekarz robił USG) oraz kilkugodzinne uczucie przedźwigniecia które ustąpiło po leżącym odpoczynku i już nie powróciło. Obecnie od kilku dni dalej boli mnie biodro i krocze, tak że nie mogę dłużej siedzieć tylko muszę wstać lub się położyć. Czy to może być jakaś rwa w kroczu? Czy mogę smarować się amolem? Mój ginekolog wychodzi z założenia że powinnam się przejmować tylko krwawieniami a bóle różnego rodzaju są normalne w ciąży. To moja 1 ciąża i trochę się martwię.Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość Panikujaca6

Poszłam (/doczłapałam się) do ginekologa. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Rwa. Trzeba wyleżeć /wystac/ przesiedziec ( znalezc wygodna pozycje) bo nie może mi nic na to przepisać. Najlepiej mi stać na prawej nodze he he próbuje znaleźć jakąś pozytywną stronę tego wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Miewam rwy i zawsze leczę je ciepłem, wiem że jest gorąco ale to bez znaczenia miej zawsze getry na tyłku, a jak leżysz czy siedzisz okrywaj biodra, mnie pomaga poduszka elektryczna :) w tym roku latem też mnie dopadło myślałam że się zagotuję ale przeszło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...