Skocz do zawartości
Forum

Moja 14 miesięczna córka mało śpi.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 14 miesięcznej dziewczynki. Od samego początku nie lubiła za bardzo spać. Spala, jak ja leżałam koło niej lub była cały czas przytulona. Odkąd skończyła 3 miesiące śpi w łóżeczku. Zasypiala zaraz po tym jak położyłam ją do łóżeczka. Budziła się kilkanaście razy w nocy jeść i spala dalej. W dzień przesypiala maksymalnie 1-1,5h i zazwyczaj z 2 razy. Ale od jakiś 2 tygodni jest z nią katastrofa by poszła spać... Przez cały dzień przespi może godzinę maksymalnie 2h. Gdy przyjdzie wieczór zaczyna się marudzenie, płacz. Zaśnięcie zajmuje jej zazwyczaj około 2h, kręci się, wierci, płacze, marudzi. Gdy już zaśnie przespi 3-4h i się zaczyna. Płacz, krzyk... Budzi się co godzinę, nie chce mleka, smoczka lub pić... Poplacze kilkanaście minut, zaśnie na godzinę i tak do samego rana... Gdy śpi strasznie się kręci... Juz nie mam siły... Nie wiem co jest tego powodem... Do tego dochodzi marudzenie w dzień, bunt... Nie chce dać mi się przebrać, zmienić pampersa. Nie wspomnę o tym ze nie chce się ubrać... Ona uważa za zabawę to, że chce ja ubrać a ona ucieka. Co na końcu kończy się płaczem bo jest nie po jej myśli... Nie wiem co jest powodem tego jej płaczu w nocy... Od 14 miesięcy nie przespalam ani jednej nocy, w dzień nie ma mowy na spanie bo gdy córka śpi chce jak najwięcej rzeczy zrobić póki jest chwila spokoju, bo później chodzi za mną i nie wszystko da się zrobić... Czym może być to spowodowane? Bo ona zamiast przesypiac coraz więcej w nocy to coraz więcej się budzi... :()

Odnośnik do komentarza

No niestety male dzieci czesto nie chca spac. Ale 2 godz w ciagu dnia to wlasciwie norma dla dzieci w tym wieku. Co do spania nocnego to może jest dziecku gorąco. Przykrywa ja Pani w nocy? Ja jestem mama 15 miesiecznej corki, która niestety też jest raczej zwolenniczką nie spania. Ale w nocy jej już nie przykrywam, bo jak jej bylo gorąco to sie próbowała odkryć kreciła sie i kręciła aż się budziła. A nawet jak udało jej sie odkryć i nie obudzić to spała odkryta więc wolę jej nie przykrywac wkoncu lato jest i wszystkim goraco.
A karmi Pani piersia czy jest na mm?

Odnośnik do komentarza

Ja ekspertem nie jestem ale moge tylko powiedzieć że Pani dziecko nie jest wyjątkiem co nie lubi spać. U mnie to jest jeszcze problem z zasypianiem, szczegolnie wieczornym, bo w dzień znalazłam na nią sposób i jest ok. Tyle że ja moją córkę przez 14 miesiecy karmilam piersią i to był jej jedyny sposób usypiania czyli przy cycu. Ale za to jak była na piersi to budziła sie co 2 godz albo i czesciej a teraz jest dużo lepiej bo obudzi się raz w ciagu nocy.
A z ubieraniem to też mi ucieka, dsieci raczej wszystko traktują jako zabawę, a przed nami jeszcze bunt dwulatka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...