Forum Ciąża i dziecko

Czy mogę zajść w ciążę po stosunku 2 tygodnie przed okresem?

~moncia

~moncia

witam mam 24 lata i mam juz roczna coreczke,po porodzie okres mialam w miare regularny na poczatku mialam 4 kazdego miesiaca ale po czasie przestawil sie takze teraz mam pod koniec miesiaca tak dwa lub 3 dni przed koncem dodam ze nigdy niebralam zadnych tabletek antyk. wczoraj byly walentynki i troche wypilismy z mezem w trakcie wspolzycia pekla nam gumka i niezauwazylismy skonczyl we mnie jest okolo 2 tyg przed okresem bardzo sie boje bo niie jestem jeszcze gotowa na drugie dziecko dlatego chcialabym wiedziej jak najszybciej maz oczywiscie sie cieszy ale ja sie modle zebym nie byla pomozcie prosze

~magda2

~magda2

Dwa tygodnie przed okresem masz owulację, także idealne warunki do zapłodnienia. Radze za 10 dni zrobić test ciążowy i przygotować się na każdą ewentualność...

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Faktycznie do zbliżenia doszło w trakcie dni płodnych, a zatem ryzyko zajścia w ciążę jest wysokie. Test należy jednak wykonać po 14 dniach. Wcześniej wynik może być fałszywie ujemny.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij