Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testów ciążowych


Gość staraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość staraczek

Witam serdecznie ;) Mam straszny dylemat miałam paro dniowe brązowe plamienie w spodziewanym terminie ciąży,po tym plamieniu zrobiłam test acon bardzo czuły ale popołudniu wyszedł pozytywny,chciałam go potwierdzić i zrobiłam kolejny ale był już negatywny.Zmartwiona następnego dnia rano zrobiłam trzeci też acon i NEGATYW ;(oszaleje..czemu ten pierwszy wyszedł pozytywny POOOOOmocy

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że opisany wynik badania jest wiarygodny. Dla pewności powinnaś wykonać laboratoryjne badanie krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej, czyli hormonu charakterystycznego dla ciąży. W przypadku potwierdzenia wyniku należy udać się do ginekologa w celu kontroli.

Odnośnik do komentarza

witam ! jest to mój 37 dzien cyklu i nie mam okresu zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywny niestety staramy sie z mezem o dziecko . czy test mógl jeszcze nie pokazac prawidlowego wyniku ? dodam ze moje cykle sa nieregularne . bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie mam pytanie.
kochałam sie z chłopakiem ostatni raz na poczatku lipca zaraz po tym jak okres sie skonczyl.bralam tabletki ktore po misiacu odstawilam ale potem znowu z kolejnym okresem do nich wrocilam. skutki uboczne tabletek byly takie ze przestraszylam sie ciazy.
robilam 3 testy ciazowe.Pierwszy z poczatkiem sierpnia,drugi pod koniec i trzeci wczoraj z rana. wszystkie negatywne .czy po takim czasie od wspolzycia czyli jakies 2 miesiace testy sa wiarygodne?dostaje chyba przysłowiowych "schiz" bo co przeczytam cos o ciazy to widze u siebie jej objawy a wyniki negatywne.

Odnośnik do komentarza
Gość czarna5221

Mam takie pytanko robiłam dzisiaj test jedna kreska czerwona a druga biała widoczna.Zawsze jak robiłam test to takiej białej nigdy nie było.Zrobilam test z ciekawości,ponieważ wymiotowałam 2 razy i na drugi dzien dostałam okres i od paru dni znowu chce mi się wymiotować.I nie wiem co myslec.czy ta biała kreska cos znaczy czy nie.Ostatni okres miałam skapy i krótszy.Na drugi dzień zrobiłam znowu test i wyszedł negatywnie

Odnośnik do komentarza

Biała kreska? Pierwsze słysze O_o...
A test zrobiłas zgodnie z instrukcja? Moze za długo albo za krótko czekałas.Według tego co pisze na testach wszystkie inne wyniki poza pozytywnym i negatywnym sa nie wazne.
Moze dla pewnosci zrob test z innej firmy - bardziej czuły.

Odnośnik do komentarza
Gość czarna5221

Dużo czytałam na temat tej białej kreski i troche osób tak miało.Ale dzisiaj zrobiłam drugi test i wyszła jedna kreska to pewnie dalej nic.A co może jak tak oznaczac wymioty a na drugi dzien okres i mniej trwał jak zawsze i skapy.I dalej mam chec na wymioty,ale pewnie to juz moje wymysły

Odnośnik do komentarza

Witam...
Mialam watpliwosci co do tego czy nie jestem aby w ciazy ( jedynie kontakt z preejakulatem, bez stosunku) . Po owym kontakcie mialam okres -chociaz mialam okres, ale skromniejszy duzo niz zawsze oraz plamienie srodcykliczne - wyczytalam, ze nieraz zdarzaja sie takie plamienia podczas ciazy zarowno w dniu spodziewanej miesiaczki jak i srodku cyklu . dlatego tez wolalam sie upewnic.

Zrobilam ostatnio ( okolo 5-7 dni przed spodziewanym kolejnym okresem, a 22 dni po kontakcie z preejakulatem) test ciażowy- Bobotest z 2giego porannego moczu. Po przewidywanym czasie 5 min byla wyraźna jedna kreska ( brak ciazy ). Wieczorem jakos jeszcze raz zerknelam na test i ujrzalam jakby leciutenko ledwo widoczna druuga kreske... Wiem, ze nie powinno sie odczytywac wyniku testu po okolo 7 godz, ale druga kreska mnie trooche zaintrygiwala. czy istnieje mozliwosc abym jednak byla w ciazy??

Powtrzam jeszcze raz :
- kontakt z preejakulatem
- okres( choc skapy 3dniowy i inny niz zawsze) wystapil po tym kontakcie..., potem plamienie srodcyklicze
- przed kolejna miesiaczka wykonalam test.

bardzo proszę o wasze opinie !!!

Odnośnik do komentarza

spałam z moim chłopakiem 2 dni przed owulacją, mieliśmy zabezpieczenie które pozostało nienaruszone ale odczuwam strach przed ciążą. Nie mam żadnych objawów, niepokoi mnie tylko wodnisty śluz w niewielkich ilościach i nie wiem czy jest to normalne bo przez ten strach nawet sobie nie moge przypomnieć jaki miałam zawsze przed okresem. Robiłam test ciązowy 12 dni po stosunku i wyszedł negatywny. Dla pewności chce jeszcze zrobić jutro (15 dzień po stosunku i jeden dzień przed okresem). Jest to test o czułości 25...moje pytanie brzmi czy test o takiej czułości będzie wiarygodny po tych 15 dniach? Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Test ciążowy o podanej czułości powinien być wiarygodny po około dziesięciu dniach od zapłodnienia. Proszę powtórzyć test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki. W razie wątpliwości może Pani wykonać laboratoryjne badanie poziomu betaHCG we krwi. W celu interpretacji wyniku należy udać się do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość MisiaKasia

Witam!
Współżyłam jakiś czas temu z mężczyzną, chyba to już ponad 2 tyg, może 3. Kochaliśmy się w gumce, która nieznacznie się obsunęła, a mój kochany skończył poza mną w gumkę. Dzień po dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy (mam hopla na tym punkcie). Wyszedł negatywny. Zrobiłam go z porannego moczu (było to chyba po 2 tyg). Był to test, który daje wiarygodny wynik po 10 dniach od stosunku. Musiałam nasiusiać w pojemniczek, a wzięłam koreczek od dezodorantu. Dziś okres mi się spóźnia jakoś 5 dni. Dodam, że przez długi czas brałam antybiotyki i przez to poprzedni okres też mi się spóźnił max 10 dni z tego, co pamiętam. Ogólnie mam problem z hormonami przez stres.
Czy waszym zdaniem mogę zawierzyć temu testowi? Wiem, że nie jesteście wróżbitami i wróżkami, ale chciałabym się poradzić tylko
Muszę też napisać, że taki ciągnący śluz dopiero miałam około dnia spodziewanej miesiączki, podejrzewam, że mogło dojść do przesunięcia dni płodnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...