Skocz do zawartości
Forum

Fotelik dziecięcy


Gość Novinkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam do Was pytanie, otóż chciałam się zapytać na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla dziecka? Widzę, że rozstrzał cenowy jest spory. Czy to znaczy, że ten co droższy, to z zasady będzie lepszy? Wiadomo, że na bezpieczeństwie dziecka nie można oszczędzać, ale bez sensu przepłacać, to też głupota. Czy biorąc pod uwagę te tutaj foteliki www.agito.pl/dla-dzieci/foteliki-samochodowe/2504.html jesteście w stanie stwierdzić, który jest lepszy, a który gorszy? No i ostatecznie, czy wybór fotelika zależy od wieku dziecka, czy są one uniwersalne? Wiem, że dużo pytań jak na jeden post, ale pierwszy raz staje przed jego zakupem :)
Odnośnik do komentarza
okey, jaki dla Ciebie przedział cenowy jest interesujący? ja mam Maxi Cosi MiloFix, bo rośnie razem z dzieckiem, a nie stać nas na wymianę co chwilę :) do tego łatwo się mocuje w samochodzie oraz ma naprawdę wiele certyfikatów i testów bezpieczeństwa, do tego łatwo się czyści jak maluch ubrudzi :) co Ci jeszcze powiedzieć, pisz na priva :)
Odnośnik do komentarza

My już kupno fotelika mamy dawno za sobą. Obecnie zastanawiamy się nad jakąś alternatywą zamiast fotelika, gdyż syn już jest na tyle duży, że nie musi jeździć we foteliku. Słyszeliśmy o takich specjalnych pasach Smart Kid Belt https://smartkidbelt.com/pl/ Myślicie, że na spokojnie mogą być w nich dzieci przewożone? Producent zapewnia, że są one atestowane i bezpieczne. A jak Wy uważacie?

Odnośnik do komentarza

Też myślałam nad tymi pasami, jednak trochę się bałam, przecież w razie wypadku, jak inne auto wjedzie z boku w moje, to zagłówek w foteliku może w jakiś sposób ochronić moje dziecko, a co się stanie jak będzie tylko w pasach dla dzieci?
Jeśli mieszkacie w Warszawie, możecie podjechać do fotelik.info na ulicy Ryżowej i Izbickiej, tam z mężem pojechaliśmy kupić fotelik dla dziecka. Nie dość, że mój synek mógł się pobawić w kąciku dla dzieci, to mili panowie dobrali fotelik do mojego samochodu, rzetelnie sprawdzając wagę, wzrost i wiek mojego synka. Potem nauczyli mojego męża montować fotelik, gdy ja mogłam miło spędzić czas, popijając kawkę.
Ale kto, co woli.

Odnośnik do komentarza

No a czemu mają nie byc przewożone bo nie rozumiem? Moim zdaniem pasy są jak najbardziej  w porządku. Bardzo polecam dla starszych dzieci tak w wieku 7-8 lat. Takie jest moje zdanie ;)Pasy Smart Kid Belt poza tym mają atesty oraz certyfikaty.

Odnośnik do komentarza

Urządzenie to rozwiązało nasz problem z dowozem dziecka do szkoły na kilka aut. Rano zawozi je mąż bądź ja, a popołudniu ze szkoły odbiera je babcia bądź niania. Nie stać nas na zakup aż tylu fotelików, a Smart Kid Belt zostawiamy w szkolnej szatni razem z córki rzeczami. Nie zajmuje wiele miejsca więc jest niezauważalne dla otoczenia, a córka ze spokojem radzi sobie z noszeniem worka w którym się znajduje gdyż urządzenie to jest małych rozmiarów, a co najważniejsze bardzo lekkie.

Odnośnik do komentarza

Rodzajów fotelików dziecięcych jest naprawdę dużo i można wybierać w różnych typach. By wybrać jak najlepiej to warto się zaznajomić z zaletami i wadami poszczególnych, na przykład w tym miejscu - https://jakwylaczyccookie.pl/2021/08/23/obrotowy-fotelik-samochodowy-360-wady-i-zalety/. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze więc to mega ważne by wszystko dobrze przemyśleć i wybrać najlepiej. 

Odnośnik do komentarza

nie zawsze droższy = lepszy, bo dobry fotelik musi być dopasowany do samochodu. Nawet najdroższy model, ale nie umiejscowiony dobrze na kanapie nie ochroni dziecka. Jeśli nie wiecie jak dopasować, to warto poradzić się specjalistów, którzy na co dzień dobierają foteliki dla dzieci. My tak właśnie zrobilismy i mamy britax romer RWF, syn mega zadowolony w końcu lubi jeździć

Odnośnik do komentarza
Gość nikita22

O tak - wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka, to w sumie spore wyzwanie... W końcu chodzi tutaj o jakość, bezpieczeństwo dziecka, a także komfort z użytkowania takiego fotelika.  Mnie teraz wpadły w oko foteliki https://skiddou.com/kategoria-produktu/foteliki-samochodowe/  - bo ponoć są wykonane z porządnych materiałów i też są  łatwe w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza

W przypadku wyboru fotelika na pewno warto tutaj zwrócić więcej uwagi na jakość wykonania, funkcjonalność i styl. Dlatego jeżeli rozglądacie się za tymi odpowiednimi wersjami dla swojego malucha to tutaj jak najbardziej polecam sprawdzić ofertę - https://www.recaro-kids.pl/monza-nova-2-seatfix.html gdzie znajdziecie takie propozycje, jak na przykład model Monza Nova 2 w którym dzieciaki są zabezpieczone za pomocą osłony biodrowej. Do tego w zagłówku ma nawet wbudowane głośniki i świetnie wentylowane. 

Odnośnik do komentarza
Gość urszulla

A ja dowiedziałam się, że bardzo dobre foteliki dla dzieci są dostępne tutaj   https://avionaut.com/pl/foteliki/avionaut-aerofix-rwf?color=BeigeMelangeAF.02 . Sprawdziłam więc wstępnie ich propozycje i faktycznie coś w tym jest... Chociażby patrząc na model Aerofix RWF - człowiek z góry jest bardzo zadowolony. Zyskuje się tutaj fotelik, który będzie zapewniać komfort, ale również i  będzie dawać pełne bezpieczeństwo dziecku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...