Skocz do zawartości
Forum

opóźnienie rozwoju dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!
Nie mam już siły na to wszystko .Mam 12 miesięczna córeczkę która urodziła się w terminie z niska waga urodzeniowa 2050 g , okazało się ze jest po wylewie 2 stopnia który musiał wystąpić w 8 miesiącu ciąży ale mój ginekolog prowadzący ciąże tego nie zauważył, dopiero po porodzie się dowiedziałam. niby doktorzy mówili ze nie musi być źle, dzieci po takich wylewach rozwijają się normalnie , no ale niestety u nas tak nie było . Niunia ma wzmożone napięcie mięśniowe u raczek trochę mniejsze w nóżkach , a na osi jest wiotka . w 9 miesiącu jej życia wyszło ze ma padaczkę tam w szpitalu miała robione badania i oprócz EEG wszystkie wyszły dobre. a dziecko ma teraz 12 miesięcy nie trzyma główki a co się z tym wiąże nie siada, nie łapie nic w raczki bo ma zaciśnięte piąstki . ogólny rozwój ma wiele do życzenia, kontakt wzrokowy jako tako jest ale jeśli chodzi o słuch nie szuka żadnego dźwięku , zdarza się ale nie zawsze , a słuch ma dobru bo miała badany niedawno. po za tym stała się bardzo senna cała noc przesypia jak zawsze było ,ale często śpi w dzień krotko ale tak 4/5 razy po 30 min czasem krócej czasem dłużej. a i wspomnę ze na rehabilitacje chodzimy prawie codziennie ale ona strasznie płacze i nie chce ćwiczyć.a i jeszcze wspomnę ze mała ma od 4 miesiąca niedoczynność tarczycy miała aż 9,3 teraz jest unormowana ale dalej bierze tabletki. nie wiem co mam robić . pomóżcie, doradźcie??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...