Skocz do zawartości
Forum

Histeryczny płacz dziecka po przebudzeniu


Gość marcin8020

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin8020

Witam, nasz 2.3 letni synek od pewnego czasu bardzo intensywnie płacze po przebudzeniu, szczególnie ma to miejsce gdy zaśnie późnym popołudniem. Czasami jest to po godzinie od zaśnięcia, ale przeważnie gdy synek się przebudza po 2 lub 3 godzinach snu. Teoretycznie powinien być wyspany, ale sprawia wrażenie "rozespanego". Początkowo zaczyna marudzić i popłakiwać, ale gdy ja lub żona pójdziemy do niego i zaczynamy uspokajać sytuacja się pogarsza: zaczyna coraz bardziej płakać, nie pozwala się dotknąć, przytulić, wziąć na ręce. Odpycha mnie, wręcz staje się agresywny i zaczyna mnie bić. Czasami siada lub kładzie się na podłogę, wygina i płacze tak, że aż się zanosi. Wszelkie próby uspokojenia go, nawet mój spokojny ton, jeszcze bardziej go pobudzają do płaczu. Bardzo nas to martwi, że reaguje tak na nas-rodziców i nie możemy mu pomóc. Dopiero po jakimś czasie pozwoli się wziąć na ręce, lub włączamy bajkę i dopiero się uspokaja. W nocy również budził się z płaczem, szamotał się po łóżku, był agresywny, bił mnie i żonę, gdy próbowaliśmy go uspokoić. Ponadto, czasami agresywnie reaguje na próbę przesunięcia go podczas snu, zmiany pieluchy, przebrania, przykrycia lub np. zmierzenia temperatury gdy jest chory. Jakby nie chciał, żebyśmy w ogóle go "ruszali". Dodam, że synek przeważnie od urodzenia budził się z płaczem lub nie w humorze nawet jak spał długo, ale radziliśmy sobie podając smoczek i się uspokajał, ale od 1,5 miesiąca smoczka nie ma. Ale ten płacz występował już wcześniej (gdy jeszcze miał smoczek-tylko rzadziej i szybciej się uspokajał), a nasilił się po ok. 3, 4 tygodniach po odstawieniu smoczka. Bardzo proszę o poradę jak pomóc synkowi, ponieważ bardzo nas to stresuje i martwi.

Odnośnik do komentarza
Gość marcin8020

Rozmawialiśmy i z psychologiem i z pediatrą, ale nie umieli nam wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Pediatra zasugerował "bunt dwulatka", a psycholog doradził ograniczenie telewizji i ogólnie niedostarczanie zbyt wielu bodźców. Może niektóre dzieci tak po porostu mają?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...