Skocz do zawartości
Forum

6 tydzien 2 dni pusty pęcherzyk ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o odpowiedzi. Według OM jestem w 6 tygodniu i 2 dniu ciąży. Dzisiaj byłam na usg. Pęcherzyk jest ale pusty-nie widać w nim zarodka. Czy któraś z Was tak miała i później okazało sie ,że się rozwinął? Zaszlam w tą ciąże po łyżeczkowaniu-po pierwszej miesiączce , którą dostałam 6 tygodni po zabiegu. Czy mogło o mieć wpływ na przesunięcie owulacji? Proszę jeżeli któraś cokolwiek wie na ten temat proszę o podzielenie się tym ze mną. Strasznie sie denerwuje...

Odnośnik do komentarza

Witam!

W grudniu miałam analogiczną sytuację.
Byłam umówiona na wizytę u mojego lekarza, termin specjalnie wybrałam taki aby być już w 6tc. Niestety dzień przed wizytą zaczęłam plamić i pojechałam do szpitala.
lekarz wykonując badanie USG stwierdził, że jest pęcherzyk ale brak zarodka. Koniec świata, myślałam, że to puste jajo. Mimo to poszłam na drugi dzień na umówioną wizytę, opowiedziałam mojemu lekarzowi co się wydarzyło. Lekarz wykonał USG a tam piękny zarodek z bijącym serduszkiem. Oboje byliśmy zaskoczeni. Podobno w tak wczesnej ciąży każda godzina ma znaczenie. Ciąża okazała się młodsza o cały tydzień. Na kolejnym USG w 8 tc lekarz powiedział, że wszytko jest super (biorę tylko tabletki Duphaston z powodu plamień- miałam je tylko przez 3 dni). Teraz wg USG jestem w 9tc i 6d i czekam na kolejną wizytę.
Trzymam kciuki za wszystkie niespokojne matki aby wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny błagam o jakieś odpowiedzi. właśnie wrócilam ze szpitala. 3 godziny temu dostałam lekkiego plamienia.Było tego mało ale kiedy ostatnim razem straciłam ciąże było identycznie. Pojechałam szybko na pogotowie. Tam zbadała mnie lekarka i stwierdziła ,że nie ma żadnych plamień( przecież sobie tego nie wymyśliłam :/ ) Zrobili mi Usg. 6 tydzien 4 dni. Dalej nie widać zarodka tylko pęcherzyk o wymiarach 13, 7 mm i 7,2 mm oraz pęcherzyk żółtkowy( ciałko żółte chyba ) nie wiem bo wynik dostalam po angielsku i tak wyszło po przetłumaczeniu o wielkości 0,23 cm ( 2,3 mm) Czy to rzeczywiście wskazuje na 6t4d ? Czy jak tak późno nie ma zarodka to jest jeszcze szansa? Czy te plamienie jest zagrożeniem dla dziecka? Napisze proszę wszystko co wiecie na ten temat ...

Odnośnik do komentarza

Byłam dzisiaj u mojego lekarza prowadzącego. Nie badał mnie. Powiedział ,że musimy czekać do czwartku , powtórzymy USG i wszystko się wyjaśni. Naciskałam na niego , pytałam o wszystko co przyszło mi na myśl. Pod wpływem mojego uporu powiedzial ,że wyniki nie sa obiecujące. Pęcherzyk jest duży , powinnien byc widoczny zarodek. Jego wielkość wskazuje że jest to 7 tygodniowa ciąża. nie ma więc mozliwości ,że jest młodsza. Plamienia też nie wróżą dobrze ale wszytsko może się zdarzyć więc mam czekać . Plamienia są bardzo skąpe, brązowe. Wczoraj przez chwile krew była różowa ale myslę ,że to bardziej wina badania lekarskiego i usg , które w szpitalu nie były delikatne.

Odnośnik do komentarza

Nie zagladalam tu przez parę dni, czekałam do czwartku na wiadomości.wiele kobiet plami na początku z powodu niskiego progesteronu itp. Mam nadzieję, że przekażesz dziś dobre wieści.obecność ciałka żółtego to dobry znak...czekam na info i mocno trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj u lekarza. Kazał czekać kolejny tydzien. Widział zarys zarodka ale jest ledwo widoczny. Dużo za mały. Wcześniej jednak nie było widac nic więc nadzieja ożyła... Lekarz powiedział :" nie wygląda to optymistycznie ale poczekamy jeszcze tydzien" Zapytałam czy jest nadzieja to odpowiedział "gdyby nie było już była byś w szpitalu" . Czeka mnie więc kolejny długi tydzień :( Oby Bóg wysłuchał moich modlitw ...:( Plamienia ustały. Biore 3 tabletki duphatson dziennie, oszczędzam się w miarę możliwosci. Dam znać za tydzien...

Odnośnik do komentarza

Czekałam na tą wiadomość:-) gratulacje z całego serca!sama wiem co to znaczy czekać na być albo nie być...tym bardziej teraz utwierdzam się w przekonaniu, że trzeba wierzyć do końca.oby teraz do rozwiązania już bez stresów:-) na kiedy lekarz przewiduje u Ciebie poród??pozdrawiam i mam nadzieję,że jeszcze podzielisz się informacjami o swoim malenstwie:-)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za gratulacje :) Według miesiączki termin na 10 września ale skoro dzieciątko jest mniejsze to pewnie sie przesunie. Lekarz powiedział ,że usg trzeba powtórzyć za dwa tygodnie w poniedziałek (tj. 16.02) wtedy będzie jaśniej wszystko widać :) Stresuję się oczywiście czy wszystko jest ok. Objawy ciąży są mało odczuwalne. Wcześniej miałam delikatne mdłości a teraz ust

Odnośnik do komentarza

Właśnie zobaczyłam wiadomość na poczcie :) Miło bardzo z Twojej strony :) Teraz jestem w 20 tygodniu. Płci nie znamy bo maluch nie chce nam pokazać co tam ma :) Nastepne usg za 3 tygodnie i myślę ,że wtedy się dowiemy. Maluszek kopie codziennie. Jestem najszczęśliwsza na świecie . Czekamy z niecierpliwością aż będzie z nami :) Dużo stresu przeżyliśmy ale najważniejsze ,że teraz jest wszystko dobrze :) Może ktoś inny w podobnej sytuacji przeczyta moją historie i pomoże mu to :) Dziękuję wszystkim za rady i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...