Skocz do zawartości
Forum

Wiek ciąży na podstawie usg


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc, ponieważ mimo częstych wizyt u ginekologów w czasie ciazy ( ponieważ niestety towarzysza mi tez problemy z miesniakami) żaden z lekarzy nie chce mi konkretnie odpowiedzieć na moje wątpliwości. Nie pamietam daty ostatniej miesiączki a to jest kluczowe dla lekarzy przy ustaleniu tyg ciazy. Nie psmietam czy wogole miałam miesiączke w kwietniu. Pierwszy raz zgłosiłam sie go lekarza 03.06, drugi raz 06.06, dlugosc zarodka był 5,5 mm, oszacowano wiek ciazy na koniec 6 tyg, kolejny raz zgłosiłam sie juz tydz pozniej i dlugisc zarodka wynosił 11,9 mm czyli wg lekarza był to 7 miesiac ciazy ... Wielkości zarodka były systematycznie zwiększanie zgodnie z tygodniami ( różniły sie czasami o jeden tydz wielkością) teraz jestem w 32 tyg .. Moje pytanie jest następujące; czy wielkości zarodka, wiek ciazy w poszczególnych tygodniach mozna określać licząc od daty zaplodnienia .. Ponieważ. Wszystkie kalkulatory wymagają wpisania dary om. Nie znam tez konkretnej dary zaplodnienia ale wielkości zarodka, plodu moga ścislej określić wiek zaplodnienia niz wiek ciazy ? Owulacja jest w rożnym czasie a zarodek rozwija sie konkretnie wielkosciowo licząc od daty zaplodnienia ? Wtedy poprostu do wielkości która odpowiadal zarodek dodaje 2 tyg i wych mi wiek ciazy ? Bardzo jest to dla mnie istotne, czy do zaplodnienia wg wielkości zarodka doszło na poczatku maja ? .. Co z wyliczeń by sie pokrywało.. Czy mogło dojść np po stosunku w 10 kwietnia ? Mislam duzy kryzys w małżeństwie... Chce wyeliminować taka ewentualność.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, bardziej wiarygodny jest wiek ciąży podawany na podstawie usg, bo ciąża może się rozwijać raz szybciej raz wolniej. Czy np raz może być np tydzień do przodu a na nastepnym usg bedzie 3 dni do tyłu. Wierz usg i się nie martw :)

to już najpiej jak zapytasz się oto lekarza, ale ja bym wierzyła bardziej terminowi z usg

Odnośnik do komentarza

Jakbyś w całym cyklu co zaszłaś miała tylko jeden stosunek to wtedy na 100% możesz powedizeć że ten dzień to dzień zapłodnienia. Niżej daje Ci link do kalendarza co oblicza datę zapłodnienia na podstawie daty porodu ale to wszystko jest patykiem po wodzie pisane jak dla mnie.

http://www.familie.pl/kalkulator-ciazowy

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...