Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu a ciąża


Gość martaa O.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martaa O.

Witam, kochałam sie ze swoim chłopakiem 27 i 28 grudnia, w tych dnaich mialam dostac okres. Mija już tydzień i nie ma okresu. Ból piersi utrymuje sie tak jak iprzed stosunkiem, bol plecow i brzucha. robilam test 2 stycznia wyszedł ze bark ciazy, czy mogę być spokojna?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinnaś powtórzyć test. Jeśli wyjdzie wynik negatywny, a okresu nadal nie dostaniesz, udaj się do lekarza. Może opóźnianie się miesiączki to tylko wynik stresu, ale nic nie wiadomo. Warto to skonsultować ze specjalistą. Trzymaj się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Gość Daria-Ona

Słuchajcie, dokładnie 31 grudnia uprawiałam seks z chłopakiem. Po tym stosunku miałam kolejno 3 razy okres, żadnych objawów ciążowych ani nic. Jednak wczoraj powinnam dostać okres, a miałam tylko dużo płodnego śluzu, dziś mam śluz niepłodny, a miesiączki nadal nie ma. Czy mogę być w ciąży? i dlaczego zamiast śluzu nie ma okresu? może mi się przestawiła owulacja? nie wiem... napomknę tylko, że ostatnio byłam przeziębiona(katar, kaszel i lekka gorączka)

Odnośnik do komentarza

Witam mam pynianie, dziś jest 38 dzień cyklu z moich obliczeń mam od 2 miesięcy co 33 dni miesiączke robiłam test ale nic nie wyszło. Zawsze przed okresem miałam już tydzień czweśniej obolałe piersi tym razem nic mnie nie boli a w podbrzuszu czyje tak jakbym miała okres. czy to moze być ciąza?

Odnośnik do komentarza

mam bardzo nie regularne miesiaczki pierwsza mialam 27 listopada po niej kochalismy sie z chlopakiem 3 i 6 litopada po 2 stosunku zaczelam miec zachcianki zawroty glowy temperature. a 9listopada dostalam niespodziewanie okres trwal on jakies 3 dni i byl bardzo obfity. 15,17,20,21 listopada tez kochalam sie z chlopakiem i 24listopada dostalam okres. czy moge byc w ciazy dodam jeszcze ze 3 miesiace temu mialam operacje wycinane torbiele i okazalo sie ze trzeba usunac jeden jajnik. czy to moze skomplikowac zajscie w ciaze

Odnośnik do komentarza

witam mam na imie Edyta...21 listopada kochalam sie ze swoim chlopakiem i on sie we mnie spuscil a nastepnego dnia dostalam plamienia male (kilka kropelek i plamka) ktore trwaly 1 dzien...do dzis nie mam okresu a bola mnie piersi i z prawej strony podbrzusze...czy jestem w ciazy??? prosze o szybka odpowiedz...pomoz mi bo nie wiem co robic i myslec?!

Odnośnik do komentarza
Gość al...yk

Dzień dobry, współżyłam z moim chłopakiem 15 dni temu. Zawsze używamy prezerwatywy ponadto zawsze jest to stosunek przerywany. okres miałam dostać 14 dni temu zrobiłam 3 testy ciążowe każdy pokazał że nie jestem w ciąży. Mam teraz na dniach matury i stresuję się nimi ale jeszcze bardziej stresuję się faktem że mogłabym być w ciąży gdyż nie mogę sobie teraz na to pozwolić ;/. Całymi dniami myślę o ciąży i się boję...
Proszę o opinię na ten temat czy mogłabym być w ciąży ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeżeli prowadzi Pani aktywne życie seksualne ciąża w zasadzie nigdy nie jest wykluczona. Testy ciążowe również nie mają 100% skuteczności i czasami dają wyniki fałszywie ujemne. Sugeruję zatem konsultację ginekologiczną lub wykonanie badania beta-HCG z krwi. Teoretycznie w opisanej sytuacji brak miesiączki może wynikać również z nadmiaru stresu. Na przyszłość proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest powszechnie uznawaną metodą antykoncepcyjną.

Odnośnik do komentarza

Mam 20 lat . W grudniu urodziłam córeczkę . Z Narzeczonym współżyliśmy po raz pierwszy po porodzie w kwietniu , nie zabezpieczaliśmy się ale nic . Dostałam normalnie miesiączkę w maju ale teraz się martwię ponieważ znów współżyliśmy tym razem z gumką powinnam dostać miesiączkę ale jeszcze jej nie mam . Spóźnia mi się 5 dni , co to może oznaczać ?

Odnośnik do komentarza

witam, współżyłam z chłopakiem trzeciego dnia po miesiączce, czy jest taka możliwość ,że jestem w ciąży ?
chciałabym dodać , iż zrobiłam test ciążowy , 5 dni po stosunku i wyszedł negatywnie , był to test który sprawdzał czy jest się w ciąży , pierwszy dzień kiedy miesiączka powinna objawić się, a się nie objawiła. I czy powinnam jeszcze raz zrobić test, i czy jest ta możliwość ze jestem w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mam mały problem. 27 oraz 28 lipca spałam ze swoim chłopakiem. Niestety nie używaliśmy zabezpieczenia a mój chłopak kończył we mnie stosunek. 29 planowo powinnam dostać okres ponieważ mam regularne cykle. Niestety do chwili obecnej nic na to nie wskazuje. Nie bolą mnie piersi (jak zawsze bywa) ani nie mam ochoty na słodycze (co też często się u mnie zdaża przed okresem). Za to dwa dni temu bolał mnie prawy jajnik a dzisiaj lewy. Wczoraj leciała ze mnie biała lepka wydzielina. Dodam, że podobna sytuacja zdażyła się jeszcze tydzień wcześniej. Czy myślicie, że mogę być w ciąży? I kiedy najlepiej wykonać test? Na forach czytałam, że tydzień po stosunku a na innych, że 2 tygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość mamamuminka

nie sądzę żebyś w tym okresie zaraz przed miesiączką mogła zajść w ciążę... może opóźnia się, bo np. byliście na wakacjach(nawet niewielka zmiana klimatu ma wpływ), albo miałaś stresujący okres w życiu ostatnio itd. zaraz przed miesiączką nie ma dni płodnych zwłaszcza jeśli masz regularny cykl...z testem ciążowym bym poczekała nawet do 3 tygodni ( bo sama zrobiłam wcześniej i wyszedł negatywny mimo, że byłam w ciąży, dopiero następny test 2 tygodnie później wyszedł pozytywny), ale jeśli chcesz mieć pewność to po ok. tygodniu możesz zrobić badania krwi, to najszybszy i najskuteczniejszy sposób wykrywania ciąży...

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja12345

witam. mam pytanko. moja coreczka urodzila sie 31 stycznia, tego roku. karmie piersia. dostawalam okres normalnie co miesiac to było obfite krwawienie i trwalo 5 - 6 dni. ostatnie krwawienie mialam 25 czerwca do 30 czerwca a teraz w lipcu nic.. czy to normalne? czy moge sie spodziewac ze jestem w ciąży?? nie biore tabletek antykoncepcyjnych. z gory dziekuje za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza

Radzę wykonać badanie beta-HCG z krwi (laboratoria) - a nie test "sikany" z moczu (bywa niewiarygodny-fałszywie ujemny - w pierwszych dniach ciąży). Lekarze różnie doradzają, ale zazwyczaj badanie wykonane pełnego 10. dnia po stosunku jest już wiarygodne (a w 12. pełnym dniu po stosunku wiarygodne na 100%, w 12. dniu wykonuje się kontrolne beta HCG po inseminacjach i zapłodnieniach in vitro).
Jeśli beta HCG wyjdzie ujemne, wizyta u ginekologa jest raczej konieczna (jeśli nie nadejdzie @) - być może opisana wydzielina jest objawem zakażenia grzybem (grzybica pochwy = patrz typowe objawy grzybicy) - i przez to @ moze też być opóźniona.
Ból jajników jest charakterystyczny zarówno dla ww. zakażenia, jak i dla pierwszych oznak ciąży.
Obserwuj także swoje piersi, kolor sutków=to zazwyczaj pierwszy symptom ciąży. Sutki ciemnieją, występuje tzw. zaciemnienie aureoli (przez większe ukrwienie piersi, które zaczynają się powiększać).
Analogicznie dzieje się z zewnętrznymi narządami płciowymi, ciemnieją (większe i mniejsze wargi sromowe oraz przedsionek pochwy = stają się sine, takie jak siniaki, jak się uderzysz).

Odnośnik do komentarza

Dni niepłodne są przed faktycznym okresem a nie przed teoretycznym terminem, dlatego kalendarzyk nie jest skuteczną metodą. Nawet jeśli miesiączki są regularne to zawsze może się zdarzyć jakieś przesunięcie. Chcesz korzystać z dni płodnych i niepłodnych to poczytaj o NPR.

Co do testu, nie ma się co z nim spieszyć, ani z tym z krwi ani tym sikanym. Nawet jeśli test wykazuje ciążę to z ciążą we wczesnym terminie może się jeszcze wiele stać, ponoć 50 % się kończy wraz z miesiączką, selekcja naturalna, więc nie ma się co nakręcać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...