Skocz do zawartości
Forum

Mała wartość crl w 8 tygodniu ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

to normy jakie znalazłam:
6 tydzień od zapłodnienia / 8 tc - 15-20 mm
7 tz / 9 tc - ok. 30 mm
8 tz / 10 tc - 30-40 mm
9 tz / 11 tc - 50-60 mm (waga ok. 8 g)
10 tz / 12 tc - ok. 60 mm
11 tz / 13 tc - 65-80 mm
12 tz / 14 tc - 80-90 mm
13 tz / 15 tc - ok. 10 cm (waga ok. 50 g)
14 tz / 16 tc - 10-12 cm
15 tz / 17 tc - 11-12 cm
16 tz / 18 tc - 12-14 cm (wyprostowane ok. 25 cm i waga ok. 150 g)
17 tz / 19 tc - 13-15 cm
18 tz / 20 tc - 14-16 cm (waga ok. 260 g)

ale w artykule: http://parenting.pl/portal/wymiary-oznaczane-podczas-badania-usg
piszą że: Nie należy traktować tych pojedynczych wartości jako wyznacznika zdrowia naszego dziecka. Należy pamiętać, że średnie, statystyczne dziecko nie istnieje, a każde rozwija się w swoim tempie
i
Próbując samodzielnie oceniać rozwój dziecka, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jego harmonijność, tj. dobrze, jeśli wszystkie wymiary znajdują się w pobliżu tego samego centyla czy średniej. Ponadto należy pamiętać, że niscy rodzice raczej będą cieszyć się mniejszym noworodkiem, a wysocy większym. Te indywidualne różnice będą się uwidaczniać coraz bardziej wraz z postępem ciąży i wzrostem maluchów. Na koniec warto mieć na uwadze, że tabele centylowe powstawały na bazie pewnej obserwowanej populacji z przeszłości, która może nie odpowiadać dzisiejszym realiom

więc wiesz może to nic złego.

Odnośnik do komentarza

Moja na początku wychodziła młodsza o 2 tygodnie. Bo jak masz podany tydzień ciąży to musisz odjąć 2 tygodnie i wychodzi Ci tydzień życia dziecka. Przyjmuje się że do zapłodnienia dochodzi 2 tygodnie po rozpoczęciu cyklu, co jak każda z nas wie nie jest tak do końca.
Wydaje mi się, że u Ciebie jest 6 tc, a 4 od zapłodnienia. A co Ci lekarz powiedział. Przecież na usg jest podany tydzień ciąży.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja pogmatwalam wszystko miałam urlop przed końcem lipca brałam klika tabletek anty z 7 maz żeby okres przesunąć zaczęłam koło 25 lipca pózniej po odstawienia dostałam okres 4 sieprpnia i skończył mi sie jakoś 10 moze 11 sierpnia . Stosunek z mężem mieliśmy podczas @ ale nie do końca i miedzy 13 a 17 do końca i kilka dni pózniej tez . We wrześniu już nie dostałam @ byłam 25 na usg stwierdziła ze to 7 tydz ciazy no Ale to już 8 był wiec noe wiem kiedy mogliśmy tego szkraba zrobić i kiedy była Owulacja

Odnośnik do komentarza

Czyli lekarz stwierdził, że to jest 7 tydzień a nie 8? A jaki tydzień masz na druczkach z usg. Bo tam też masz podane.
Mierzenie na usg za każdym razem może wyjść inaczej, jeszcze przy tak małym punkcie :) Ja na początku miałam termin na 29 styczeń, a teraz już lekarz twierdzi że 24 styczeń :D Spokojnie, dbaj o siebie nie denerwuj się, a Twoje maleństwo urośnie nawet nie będziesz wiedziała kiedy :)

ka-wa co do tych setnych mm to jest prawda, są podawane przy pierwszych pomiarach na usg.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

No to wszystko jasne :)
Jesteś dokładnie w 6 tygodniu ciąży i 1 dniu w zaokrągleniu 7 tydzień (tak jak powiedziała Ci lekarka).
Z tego wszystkiego wychodzi, że owulację miałaś później niż w 14 dniu cyklu. Tydzień ciąży wyliczony z ostatniej miesiączki mało komu się zgadza i nie patrz na niego !!! :D:D:D:D

A swoją drogą pani ginekolog mogła Ci wytłumaczyć co i jak.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...