Skocz do zawartości
Forum

Jak często zmieniać pieluchy?


Gość tim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was poradzić w jednej kwestii. A mianowicie jestem dopiero co "upieczonym tatusiem" 7 dniowego synka. Od 3 doby kiedy jest karmiony regularnie piersią (w szpitalu był chyba dokarmiany butelką 2 razy przez Panie położne - w nocy), robi bardzo często kupki. Z tym "często" nie przesadzam bo średnio robi kupkę 12-14 razy dziennie. Z tego co przekazywała nam położna środowiskowa jest to normalna rzecz, jeśli maleństwo jest karmione piersią. Kupki są "zbite" nie wodniste, chociaż i czasami taka się zdarzy. Jednak pytanie moje dotyczy jak Wy często przebieracie swoje pociechy? Normalnym jest, że kiedy się budzi na "cyca" przebieramy go, ale kiedy np. po jedzeniu po 30 minutach jak leży w łóżeczku i śpi a słychać głośne "pur" i wiem, że zrobił kupkę, to jakoś nie mogę go tak zostawić i znów go przebieram, aby nie dostał odparzeń (których się nabawił - obecnie po stosowaniu maści X odparzenia ustały, najczęściej stosowany specyfik na "S" nie pomógł). W przypadku budzenia mam wyrzuty, że go budzę ze snu :( i tak właściwie przebieram go nieraz kilka razy w godzinę.
Zastanawiam się co gorsze dla mojego skarba, częste przebieranie czy budzenie co chwilkę? ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii?
Jak Wy postępujecie?
Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...