Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam..
Miesiąc temu urodzilam dziecko na początku karmiłam tylko i wyłącznie piersia ale po kilku dniach mleka bylo bardzo malo starałam sie zwiekszyc laktacje pijąc herbatki przystawiając małego czesto do piersi odciagając pokarm ale niestety nie wiele to dalo. Polożna kazała przystawiać małego do piersi a jak bedzie płakał dokarmiac butelka i tak tez zrobilam. Niestety teraz mimo tego ze mam nie zbyt duzo mleka mały niechetnie ssie piers a jak juz sie uda ze zacznie jesc to ciaga tylko z jednej piersi przy drugiej bardzo sie rzuca i placze ;-( . Pomóżcie i powiedzcie co zrobic aby skutecznie zwiekszyc ilosc mleka tak aby mały sie najadal i nie musial dojadac butelki. Dodam ze odciagam tylko ok 50ml mleka na raz ale po odciagnieciu laktatorem gdy podstawiam malego to udaje mu sie jeszcze co nieco wypic.

Odnośnik do komentarza
Gość Ala Alicja

Najważniejsze jest przystawianie małego do piersi jak najczęściej. Jeśli po spiciu mleka z jednej piersi rzuca się i płacze przy drugiej, można spróbowac zrobic przerwę i przy drugim podejsciu najpierw przystawić do tej drugiej piersi. Czasami dziecko z jakiegoś powodu preferują którąś pierś i z tej drugiej trzeba odciągac pokarm, by nie doszło do zapalenia. Tak więc po pierwsze - częste przystawianie dziecka do piersi, po drugie - częste przystawianie dziecka do piersi i po trzecie tez czeste przystawianie do piersi. Herbatki moga pomóc, ale z reguły wcale nie mają jakiegoś ogromnego znaczenia w takich sytuacjach. Mniej stresu - najlepiej zamknąć się z dzieckiem w pokoju i nie dać się otoczeniu, które wywiera presję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...