Skocz do zawartości
Forum

Przygotowanie do ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie znalazłam nic podobnego na forum więc postanowiłam założyć wątek. Myślę, że nie tylko mnie się przyda :) Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad dzieckiem i tu się pojawia moje pytanie: jak najlepiej przygotować się do tego? chodzi mi o to czy trzeba zmieniać dietę, uprawiać jakieś ćwieczenia.... Na co zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza

oczywiscie ze trzeba robic wszystko aby byc zdrowym, a wiec na pewno zdrowa dieta, regularna aktywnosc fizyczna, zadnych uzywek(alkoholu, narkotykow, mniej kawy), przestrzeganie zasad higieny, szczegolnie intymnej(mozna korzystać z porad ze stronki provag.pl/ciaza_i_polog/Zdrowie_intymne_w_ciazy), dobrze tez wybrac sie do dentysty i ginekologa! a najwazniejsze to unikac stresow:)

Odnośnik do komentarza

Zacznij też brać kwas foliowy bo chroni dziecko od wad. Na początku ciąży rozwija się cewa nerwowa i brak kwasu foliowego może doprowadzić do niedomknięcia a w efekcie do rozszczepu kręgosłupa, czy wodogłowia nawet.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Oczywiście jeżeli myśli Pani o założeniu rodziny to dobrze jest zaopatrzyć się w witaminy dla kobiet w ciąży i przede wszystkim kwas foliowy, który pomaga uniknąć wady niedomknięcia cewy nerwowej, która kształtuje się właśnie w pierwszych tygodniach ciąży. Suplementy dostępne są w każdej aptece i zaleca się zacząć je przyjmować 3 miesiące przed planowanym poczęciem. Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że kobieta w czasie ciąży powinna wstrzymać się od spożywania jakiego kolwiek alkoholu i zażywania nikotyny.
Pozdrawiam - Patrycja.

Odnośnik do komentarza

eko_girl
Alkohol i papierosy - nie używam więc nie będzie problemu z odstawieniem :D A są jakieś witaminy dla kobiet w ciąży szczególnie polecane?

myślę że to zależy od lekarza i od wyników jakie się posiada bo każdy ma inne zapotrzebowanie z innej strony różne kobiety potrzebują różnych suplementów, jedna bardziej z nastawieniem na omega3, inna na bogaty skład, inna na cenne, a jeszcze inna dopiero planuje dzieciątko i pod tym specjalnie pod tym kątem dobiera (nie koniecznie są to w tedy witaminy)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Oprócz kwasu foliowego można także stosować specjalne preparaty dla starających się o dzidziusia. My mięliśmy trochę przejść przed pojawieniem się pierwszego dziecka i oboje stosowaliśmy specjalne suplementy z witaminami, minerałami i nie trzeba martwic się o branie kilku specyfików.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...