Skocz do zawartości
Forum

Chorobliwa zazdrość matki o ojca


Gość domino1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość domino1992

Hej, mam taki problem w zasadzie z rodzicami. Mama jest chorobliwe zazdrosna o tatę, robi awantury na każdym kroku, a nie ma na to dowodów, tzn. ona myśli, że ma mówi, że tata flirtuje z innymi Paniami, że pachnie damskimi perfumami w samochodzie, znam podejście mamy do tych spraw oraz taty, wiem, że to niemożliwe, że tata ma kochanke, jestem o tym przekonana. Najgorsze jest to, że oni karzą mi zajmować stanowisko między nimi, raz dałam się ponieść i nakrzyczałam na mamę i ona od tego momentu mówi, że ja jestem tylko po stronie taty i, ma do mnie pretensje o to. Nie wiem co zrobić, nie wiem jak im pomóc, sytuacja jest naprawdę zła. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Pogadaj z mamą i tatą, powiedz im, że obje ich kochasz ale masz dość tego że wymagają byś opowiadała się po jednej ze stron. Jak się wstydzisz rozmawiać to napisz list, to też będzie dobre rozwiązanie.
Możesz również zaproponować terapię rodzicom, może się zgodzą na nią. Powiedz, że widzisz co się dzieje, że martwisz się o nich i że coś będą musieli zrobić aby ich małżeństywo uratować

Odnośnik do komentarza

A skąd aż taka pewność , że Twój tata jest niewinny?
Jeśli nie musisz to staraj się nie mieszać w kłótnie rodziców, zajmować jakiegoś stanowiska.
Powiedz im obojgu, że krzywdzą Cię takim zachowaniem i jak już proponowano, powinni udać się na terapię.
Najczęściej wina leży gdzieś po środku i oboje powinni postarać się rozwiązać problem. Na pewno nie mogą wciągać Ciebie w takie kłótnie.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

domino1992, nie powinnaś być kartą przetargową w kłótniach swoich rodziców i Twoi rodzice nie powinni narażać Cię na konflikt lojalności. Jesteś ich córką i to zrozumiałe, że trudno Ci opowiedzieć się za którąś ze stron z obawy, że zranisz drugą. Poza tym, nie masz żadnych dowodów na to, która ze stron mówi prawdę. Czy mama jest słusznie zazdrosna? Czy ojciec jest rzeczywiście niewinny? Czy nie daje jej żadnych powodów do zazdrości? Dlaczego mama jest przewrażliwiona na punkcie taty? Czego się obawia tak naprawdę? Uważam, że jeżeli sytuacja jest tak zła, jak ją relacjonujesz, to najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie terapii małżeńskiej przez Twoich rodziców. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...