Skocz do zawartości
Forum

Operacja plastyczna uszu na urodziny córki


Gość Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się zapytać czy operacja plastyczna na 16 urodziny to dobry pomysł. Chciałabym córce zrobić taki właśnie prezent. Ona ma straszne kompleksy na punkcie sowich uszu i chciałabym jakoś jej pomóc. Co sądzicie na ten temat? Może znacie jakieś dobre i sprawdzone kliniki w, których taki zabieg można wykonać.

Odnośnik do komentarza

Korekcja uszu jest operacją estetyczną i jeśli córka od dawna o tym mówi, marzy i nie może się doczekać, warto skorygować niedoskonałości, jednak ja byłabym ostrożna w podejmowaniu decyzji. Warto się zastanowić czy to jest konieczne, czy córka tego chce, czy to poprawi jej samopoczucie, np. pozbędzie się kompleksów i przede wszystkim zasięgnąć opinii lekarza czy córka może mieć wykonany taki zabieg, jakie jest ryzyko itd.

Odnośnik do komentarza

A ja marze o takiej operacji, bo mam okropnie odstające uszy i zawsze chodze w rozpuszczonych włosach, żeby je ukryć, nawet na wfie tak ćwiczę, chociaż to niewygodne. Mówiłam rodzicom, że bardzo chciałabym operacje, mam 15 lat, ale oni nie mają kasy i lipa. Jesli stać Cię na to, aby zapłacić za taką operację swojej córce to zrób to. Jej życie na pewno się polepszy. Ja zamierzam sama zarobić na swoją opetrację. W te wakacje trochę już pracowałam i odłożyłam, w końcu uda mi się uzbierać, a może i rodzice chociaż trochę mi dołożą.

Odnośnik do komentarza

I ma rację. jesli istnieje sposób na poprawienie w sobie to, co przeszkadza to dlaczego z niego nie skorzystać, co nie? No ja mam nadzieję, że do 18 urodzin zdążę nazbierać na ta operację, a może mi cos chrzestni dorzucą na 18nastkę. Trzeba być dobrej mysli :) Ale jak już trzasnę ta operację to chyba na okrągło będe chodziła w kucyku, albo się zetnę na krótko, aby ogłosic mojemu światu moje nowe uszy i wreszcie zmienić wizerunek wiecznie zasłoniętej długimi włosami.

Odnośnik do komentarza

Niektóre kobiety to moga uważać małe piersi za swoja wadę, więc z takim osądem to ostrożnie. Poza tym operacje plastyczne są uzalezniające. jak ktos ma kompleksy z powodu uszu to zrobi uszy, to wtedy zobaczy, że w sumie to nie ma idealnego noska, to zrobi nos i tak w kółko. jak się raz dasz pokroić to później idzie z górki. A każda operacja to jednak operacja, nie jakis tam zabieg, tylko narkoza itd.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Korekcja uszu to chyba nie jest aż taka trudna operacja i jakoś jak oglądałam w internecie zdjęcia to w życiu bym nie powiedziała, że te osoby były po operacji. Może w oczy się rzucają blizny jak ktoś powiększy sobie piersi albo odessa tłuszcz z brzucha, bo widziałam takie okropne zdjęcia aktorek, które to zrobiły. Ale uszy to pestka w porównaniu z tym. Niby co tam może pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza

A mi rodzice ufundowali operacje uszu na 16 urodziny i byłam im bardzo wdzięczna, bo przez odstające uszy zawsze chodziłam w rozpuszczonych włosach, a teraz mogę robić z włosami co chcę. Myślę, że jesli stać Was na to to zróbcie to dla córki, bo mi to bardzo poprawiło samoocene. Nie widze w tym nic strasznego czy zdrożnego, że miałam operację czy że był to prezent na urodziny. rodzice nigdy mi nie dokuczali z powodu uszów, nie namawiali na operację. Sama chciałam a oni nie staneli mi na drodze chociaż rozmawialiśmy o tym, bo chceli omówić wszystkie możliwe wady i zalety tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza

Każdy z nas ma jakieś kompleksy i uwagi do swojego wyglądu, ale dla nastolatki odstające uszy mogą być czymś więcej niż tylko kompleksem. Uważam, że to nie jest jej fanaberia tylko potrzeba do uzyskania akceptacji siebie. Gdybym miała córkę z takim problemem, to na pewno bym jej pomogła.
PS. Chłopak z mocno odstającymi uszami też nie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza

według mnie to jest Wasza indywidualna sprawa czy zafundujcie córce operacje czy nie :) pytanie było inne, na pewno w Internecie znajdziesz informacje, których szukasz, możesz też poszukać na innych stronach/formach np. tutaj kieruj się oczywiście opiniami. Musisz pamiętać, ze to jest jednak operacja a jak każda wiąże się z różnymi konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Gość Selena 12

Jak najbardziej warto zrobić dziecku taką niespodziankę, jeżeli o tym marzy. Mój brat miał podobny problem, a po zabiegu czuje się dobrze sam ze sobą - a w okresie młodzieńczym nie bywa to takie łatwe. U nas pomógł dr Boligłowa w klinice w Krakowie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...